Daria Pikulik wciąż w czołówce kolarskiego Baloise Ladies Tour

PP/PAP | Utworzono: 2022-07-17 08:50 | Zmodyfikowano: 2022-07-17 08:50
Daria Pikulik wciąż w czołówce kolarskiego Baloise Ladies Tour  - fot. mat. prasowe/ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław

W sobotę uczestniczki wyścigu miały do pokonania dwa odcinki - pierwsza część trzeciego etapu prowadziła z Cadzand do Knokke-Heist, miała niepełna 83 km i zakończyła się finiszem z dużego peletonu. Pikulik zajęła piąte miejsce, a po raz trzeci z rzędu triumfowała liderka całej imprezy, Holenderka Lorena Wibes.

Wieczorem zawodniczki rywalizowały w jeździe indywidualnej na czas w Knokke-Heist na dystansie 15,6 km. Czasówka zakończyła się wygraną innej zawodniczki z Holandii - Elen van Dijk. Zdecydowana faworytka pokonała trasę z przeciętną prędkością 47,8 km/godz i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej wyścigu. Dotychczasowa liderka Lorena Wibes była czwarta ze stratą 51 sekund.

Najlepsza z zawodniczek polskiej drużyny ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław Agnieszka Skalniak-Sójka była 12. - strata 1.35, a Daria Pikulik zajęła 15. miejsce - strata 1.52.

W przeddzień ostatniego, niedzielnego etapu van Dijk wyprzedza Wibes o 31 sekund i Francuzkę Audrey Cordon-Ragot o 1.02. Daria Pikulik jest szóstka - strata 2.15, a Skalniak-Sójka 19. - 6.14 straty.

Silnie obsadzony wyścig w Holandii i w Belgii zakończy się niedzielnym etapem do Deinze (120 km).