MŚ w kolarstwie torowym: Startowała zawodniczka wrocławskiej grupy

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2022-10-14 08:45 | Zmodyfikowano: 2022-10-14 08:45
MŚ w kolarstwie torowym: Startowała zawodniczka wrocławskiej grupy - fot. ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław

W kolejnym dniu mistrzostw świata z biało-czerwonych najlepiej spisał się Filip Prokopyszyn, który był siódmy w wyścigu scratch. Zwyciężył niespodziewanie Kanadyjczyk Dylan Bibic.

W wyścigu eliminacyjnym, w którym co drugie okrążenie odpada ostatnia zawodniczka, Nikol Płosaj musiała zjechać z toru jako jedna z pierwszych. Zawodniczka wrocławskiej grupy ATOM Deweloper Posciellux zajęła ostatecznie 23. miejsce. Zwyciężyła doświadczona Belgijka Lotte Kopecky.

Po raz trzeci z rzędu mistrzem świata w keirinie został Holender Harrie Lavreysen. Polacy w tej konkurencji nie startowali.

Nasi kolarze torowi po dwóch dniach mistrzostw świata wciąż pozostają bez medalu. Zmagania w Saint-Quentin-en-Yvelines zakończą się w niedzielę.