Kolarka wrocławskiej grupy ponownie przełajową mistrzynią Polski

Piotr Pietraszek, inf. prasowa | Utworzono: 2023-01-16 07:15 | Zmodyfikowano: 2023-01-16 07:15
Kolarka wrocławskiej grupy ponownie przełajową mistrzynią Polski - Dominika Włodarczyk - fot. FB/Dominika Włodarczyk
Dominika Włodarczyk - fot. FB/Dominika Włodarczyk

Zawodniczka wrocławskiej grupy już na pierwszej rundzie odjechała od rywalek, zyskała odpowiednią przewagę i po niespełna godzinie rywalizacji dotarła do mety jako pierwsza, zdobywając złoto zarówno w elicie kobiet, jak i w gronie orliczek. Dominika Włodarczyk o 56 sekund pokonała Zuzannę Krzystałę (Pho3nix Cycling Team) i o 2:24 Barbarę Borowiecką (Appetiteforsports, Bike Poznań). Wicemistrzynią Polski w kategorii U23 została inna kolarka zespołu ATOM Deweloper Posciellux.pl Wrocław - Malwina Mul.

W rywalizacji mężczyzn swój jedenasty z rzędu tytuł mistrzowski zdobył w Drzonkowie Marek Konwa. Wśród orlików triumfował Szymon Pomian.