Na festiwalu Era Nowe Horyzonty (Posłuchaj)

Jan Pelczar | Utworzono: 2009-07-28 10:46 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

"Na kolana, tchórze" można oglądać w BWA Design (Fot. Katarzyna Górowicz)

Dużą popularnością cieszy się wśród widzów festiwalu Era Nowe Horyzonty instalacja Jakuba Szczęsnego do filmu Guya Maddina (TU znajdziesz wywiad z twórcą).

Wystawę "Na kolana, tchórze" można oglądać w BWA Design przy Świdnickiej. Reżyser Guy Maddin był zachwycony dziesiecioma kabinami, w których można oglądać kolejne części jego filmu. Cieszy się także słysząc o Nowych Horyzontach kina (Posłuchaj):

Film "Tchórze przyklękają", który jest prezentowany w 10 częściach w Designie był także wyświetlony w kinie Helios we wtorek.


Światowa premiera filmu "Las" na festiwalu Era Nowe Horyzonty. Piotr Dumała, wybitny twórca animacji zadebiutował w fabule historią syna opiekującego się umierającym ojcem, zestawioną z losami dwóch mężczyzn przemierzających tytułowy las.

Wymagający film spodobał się publiczności - porównywano go z filmami największych twórców i doceniano za otwartość na interpretacje (Posłuchaj):

"Las" bierze udział w konkursie najnowsze kino polskie.

Czy jurorzy, pod przewodnictwem Marty Meszaros podzielą zdanie krytyków i publiczności, dyskutującej o filmie do późnego wieczora? Dowiemy się w niedzielę.


Agnes Varda we Wrocławiu.

Jedna z autorek francuskiej Nowej Fali spotkała się z widzami swojego ostatniego, autobiograficznego filmu Plaże Agnes. Ewa Szabłowska z Nowych Horyzontów (Posłuchaj):


Równocześnie we wtorek w Heliosie polska premiera najnowszego filmu Pedro Almodovara - Przerwane objęcia.

To dzieło dojrzałego twórcy, który z dystansem podchodzi do samego siebie a z miłością do kina, inspirował się filmami noir - mówi Roman Gutek, szef festiwalu (Posłuchaj):


Także we wtorek w konkursie głównym festiwalu premiera nakręconego telefonem komórkowym filmu Spyder.


Na stronie www.enh.pl dostępne są opisy 550 premier tegorocznej edycji wraz z kalendarzem projekcji.

Co najmniej 10 filmów zapowiada się wspaniale. A co najmniej dwa warto zobaczyć raz jeszcze. Tu znajdziesz najciekawsze propozycje, których - naszym zdaniem - raczej nie wolno przegapić.

Zobacz też "Era Nowe Horyzonty. O festiwalu opowiada Roman Gutek".

REKLAMA
Dźwięki
Guy Maddin/Relacja Radia Wrocław
"Las"/ Relacja Radia Wrocław
Ewa Szabłowska/Varda/ Relacja Radia Wrocław
Roman Gutek/Almodovar / Relacja Radia Wrocław

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama