Wrocławscy floreciści bez sukcesu w stolicy Egiptu

PP/PAP | Utworzono: 2022-07-20 19:40 | Zmodyfikowano: 2022-07-20 19:40
A|A|A

fot. Klub Szermierczy Wrocławianie

Najbliżej awansu do czołowej "16" w rywalizacji szablistek była Zuzanna Cieślar. Brązowa medalistka tegorocznych ME w Antalyi ostatecznie uplasowała się na 23. miejscu.

W rywalizacji florecistów do czołowej "32" przebiło się dwóch zawodników Klubu Szermierczego Wrocławianie. Niepokonany w eliminacjach grupowych Andrzej Rządkowski w 1/32 finału zwyciężył Chih Chieh Chena z Tajwanu 15:6, ale w kolejnej fazie uległ wyżej notowanemu Hiszpanowi Carlosowi Llavadorowi 9:15.

Z kolei jego klubowy z kolega Leszek Rajski zaczął środowe zmagania od wygranej z Japończykiem Kazukim Iimurą 15:13, by później przegrać 10:15 z szóstym w światowym rankingu jego rodakiem Takahiro Shikine, który ma już w dorobku brąz MŚ sprzed pięciu lat. Rządkowski ostatecznie uplasował się na 19. pozycji, a Rajski był 29.

W środę rywalizację rozpoczęły też drużyny szpadzistek i szablistów. Polki po dwóch zwycięstwach zameldowały się w ćwierćfinale i w czwartek o awans do strefy medalowej powalczą z Amerykankami. Szabliści już zakończyli występy; zajęli 20. lokatę.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama