Wracają goście i klub festiwalowy - od trzech lat nie było takich Nowych Horyzontów

Jan Pelczar, BT | Utworzono: 2022-07-21 07:02 | Zmodyfikowano: 2022-07-21 07:04
A|A|A

fot. mat. prasowe Festiwal Nowe Horyzonty

W tym roku Horyzonty zagoszczą nawet w Narodowym Forum Muzyki, gdzie koncert dadzą Tindersticks. Wśród atrakcji filmowych pierwsza w Polsce pełna retrospektywa Agnieszki Holland i canneńskie nowości od innych nagradzanych twórców:

Nadzwyczajnie dużo jest w tym roku filmów z najbardziej prestiżowego festiwalu świata, czyli z Cannes - cieszy się jedna z dwóch nowych dyrektorek artystycznych Nowych Horyzontów, Małgorzata Sadowska.

Także w Cannes nagrodę specjalną jury zdobył film "IO" Jerzego Skolimowskiego, którego pokaz uroczyście otworzy festiwal. Kręcony m.in. na Dolnym Śląsku film o osiołku będzie promowany na polskiej premierze przez sporą część ekipy, w tym duet aktorski Sandrę Drzymalską i Tomasza Organka. Początek gali otwarcia o 19:00 21 lipca w Kinie Nowe Horyzonty.

W bardzo dobrym roku dla polskiego kina Festiwal w Gdyni postanowił poszerzyć Konkurs Główny aż do dwudziestu tytułów. Jeden z czwórki filmów, dodanych ze względu na wysoki poziom artystyczny tegorocznych produkcji, będzie miał swoją ogólnopolską premierę we Wrocławiu. "Cicha ziemia" Agi Woszczyńskiej to jeden z filmów otwarcia rozpoczynających się Nowych Horyzontów. Cieszy się z tego dyrektor festiwalu, Marcin Pieńkowski:

Premiera "Cichej ziemi" w Kinie Nowe Horyzonty 21 lipca o 20:30.

Będą też otwarte pokazy na wrocławskim Rynku. Już w pierwszy festiwalowy piątek o 22:00 będzie tam można zobaczyć "Spragnionych miłości", ze specjalnym wprowadzeniem - nagraniem prelekcji nieodżałowanej filmoznawczyni Jagody Murczyńskiej.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama