Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin [TRANSMISJA]

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2022-07-24 07:12
Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin [TRANSMISJA] - fot. slaskwroclaw.pl / Dawid Antecki

Śląsk na inaugurację zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 0:0. Mimo braku zwycięstwa zadowolony z gry swojego zespołu był nowy trener wrocławskiej drużyny Ivan Djurdjević - W mojej ocenie nasza organizacja gry była bardzo dobra. Bardzo dobrze funkcjonowaliśmy w obronie i w ataku. W pierwszej połowie zdecydowanie dominowaliśmy i szkoda, że nie zdobyliśmy gola. Brakowało nam pazerności i szybszej decyzji w polu karnym. W drugiej połowie spodziewaliśmy się innego Zagłębia, liczyliśmy, że ruszy do przodu i tak było. Miało optyczną przewagę, ale nie miało sytuacji bramkowych, bo byliśmy dobrze zorganizowani z tyłu. My natomiast mieliśmy okazję Piotrka Samca-Talara i mogliśmy zdobyć gola. Możemy być zadowoleni z naszej gry, ale wiemy, że jeszcze wiele pracy przed nami.

W drugiej kolejce poprzeczka będzie postawiona wyżej, bo do Wrocławia przyjeżdża Pogoń Szczecin. Portowcy w pierwszej serii wygrali z Widzewem Łódź 2:1, a w środku tygodnia sprawili miłą niespodziankę i zremisowali z duńskim Brondby 1:1 w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Pogoń walczyła z faworytem jak równy z równym i była nawet bliska zwycięstwa.

Mecz na Tarczyński Arena będzie jedynym dzisiejszym spotkaniem w Ekstraklasie.