Adrianna Szady zostaje w Volleyu Wrocław

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2022-08-01 19:56
Adrianna Szady zostaje w Volleyu Wrocław - fot. volleywroclaw.pl
fot. volleywroclaw.pl

Adrianna Szady dołączyła do #VolleyWrocław w sezonie 2020/2021, gdzie trafiła po dwóch latach spędzonych w Kaliszu. Wcześniej dwukrotnie była współautorką sukcesu, jakim był awans jej drużyn do rozgrywek wyższego szczebla – Wisła AGH Kraków dostała się na zaplecze siatkarskiej ekstraklasy, a Developres Rzeszów do ówczesnej Orlen Ligi.

W swoim debiutanckim sezonie w barwach #VolleyWrocław pełniła funkcję kapitana, a w ubiegłorocznych rozgrywkach wystąpiła w prawie każdym spotkaniu, pojawiając się w łącznie 46 setach. Zdobyła w nich 17 punktów – po pięć zagrywką i blokiem oraz 7 atakiem. Zdobyła również jedną statuetkę MVP podczas ostatniego spotkania z Energą MKS Kalisz o 9. miejsce. Przed rozpoczęciem rywalizacji w hali Szady brała też udział w rozgrywkach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, których została mistrzynią.

- Bardzo się cieszę, że zostaję we Wrocławiu na kolejny sezon. Jest to już mój trzeci rok z rzędu w #VolleyWrocław i nie mogę się już doczekać startu rozgrywek, choć w tym roku liga wystartuje nieco później, niż zwykle. Dla nas oznacza to więcej czasu na odpowiednie przygotowanie. Naszym pierwszym wyzwaniem będzie obrona mistrzowskiego tytułu na turnieju siatkówki plażowej PreZero Grand Prix w Warszawie. Do tego czasu każda z nas pracuje nad rozwojem siły mięśniowej, realizując indywidualne plany treningowe. – komentuje Adrianna Szady.

- Dziś rozpoczęliśmy prezentowanie zespołu na sezon 2022/2023. Zaczynamy od Ady Szady, dla której będzie to trzeci sezon w barwach naszego klubu. Bardzo cieszę się, że Ada jako pierwsza zdecydowała się przedłużyć kontrakt o kolejny sezon i będzie stanowić jeden z filarów nowej drużyny. – dodaje prezes Volleyball Wrocław S.A. Jacek Grabowski.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.