Zmarzlik - mistrzem, wrocławianin zachował szanse na brąz

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2022-09-18 07:15 | Zmodyfikowano: 2022-09-18 07:15
Zmarzlik - mistrzem, wrocławianin zachował szanse na brąz - fot. wts.pl

Po ośmiu rundach GP Zmarzlik w klasyfikacji generalnej o 20 punktów wyprzedzał Leona Madsena, który jako jedyny miał jeszcze realne szanse nawiązać z nim walkę o tytuł. Obaj pewnie awansowali do półfinałów, ale Duńczyk w swoim wyścigu miał defekt, a to oznaczało końcowy sukces Polaka.

Startujący w drugim półfinale żużlowiec z Gorzowa pierwsze gratulacje odbierał już przed swoim wyścigiem, co nie przeszkodziło mu go wygrać. Po zwycięstwie w półfinale Zmarzlik okazał się także bezkonkurencyjny w ostatnim wyścigu. Wygrał 18. turniej GP w karierze, a trzeci w tym sezonie. Drugie miejsce w finale zajął Szwed Fredrik Lindgren, a trzeci był Maciej Janowski.

Żużlowiec Betardu Sparty Wrocław świetnie czuł się na torze, na którym na co dzień startuje w barwach swojej szwedzkiej drużyny - Dackarny. W serii zasadniczej "Magic" zdobył 11 punktów i zajął trzecie miejsce za Zmarzlikiem i Słowakiem Martinem Vaculikiem. Znajomość niuansów miejscowego toru pomogła Janowskiemu w fazie pucharowej zawodów. Zarówno w półfinale jak i finale wrocławianin źle wychodził spod taśmy, ale za każdym razem udawało mu się na dystansie poprawić swoją pozycję.

Przed ostatnim, 10. turniejem GP duże szanse na brązowy medal ma zajmujący trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Patryk Dudek, który w sobotę odpadł w półfinale. Tradycyjnie najsłabszy z czterech startujących Polaków był w Malilli ostatni w stawce stałych uczestników mistrzostw świata Paweł Przedpełski. Janowski zachował jeszcze cień szansy na brązowy medal MŚ, ale jednocześnie może także stracić miejsce w gronie stałych uczestników cyklu (ma je zagwarantowane na kolejny rok czołowa szóstka zawodników). Wrocławianin w "generalce" zajmuje 7. miejsce i traci 8 punktów do Dudka.

Ostatnia runda mistrzostw odbędzie się 1 października w Toruniu.