513% - o tyle więcej Wrocław ma zapłacić za prąd. Prezydent zapowiada drastyczne cięcia

Joanna Jaros, GN | Utworzono: 2022-09-20 14:17 | Zmodyfikowano: 2022-09-20 14:19
A|A|A

fot. @SutrykJacek

- Na razie nie rozstrzygamy tego przetargu i zwracamy się do rządu o jakąś tarcze dla samorządów - mówi prezydent Jacek Sutryk:

- Sami też szukamy oszczędności - dodaje prezydent:

Od początku kolejnego roku planowane są również wielkie oszczędności. Wyłączone, bądź mocno ograniczone, zostanie podświetlenie budynków. Dekoracje świąteczne w okrojonej formie pojawią się tylko w rynku. Miasto rezygnuje też z organizacji imprezy sylwestrowej, festiwalu Europa na widelcu i ponownie nie odbędzie się także maraton.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~An24
2022-09-21 16:37:19
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Może czas przenieść, stolicę województwa, do innego miasta...?Bo jak tak słuchać Sutryka ,to ma się wrażenie Że Wrocław, to małe i prowincjonalna mieścina Gdzie za mało kasy ,jest na wszystko i ciągle jej brak?
~kierowca
2022-09-21 16:19:03
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
A jak zimą, w temacie dróg...? Będzie kasa na odśnieżanie ?Czy czekanie do wiosny, lub na "Czyny Społeczne "... Bo "Bialo",to widzę...
~Komandos
2022-09-21 16:11:39
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Mam propozycję A może niech Sutryk ,sprzeda Ratusz deweloperom i kasa jakaś będzie, na ogrzewanie w blokach Sutryka wyliczenia są warte, mniej niż zero !!! Turyści radzę na ,Boże Narodzenie i Sylwestra , nie przyjeżdżać do Wrocławia Bo bedzie ciemno i niebezpieczne na ulicach Korki ,wypadki i grasujace bandy zlodzieji, się szykuje...
~Alojzy Gąbka
2022-09-21 16:00:18
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: 1
Jak to się mówi... "Pieniędzy nie ma i nie Będzie " A na pana "wycieczki",ile kasy miejskiej poszło...? Zaraz staną autobusy ,z braku paliwa i tramwaje, w większości... Totalny upadek Wrocławia, się szykuje ...
~Haki
2022-09-21 14:59:58
z adresu IP: (188.122.xxx.xxx)
Ocena: 1
513 mln to wuliczenia jego skarbnika wartego tyle co on czyli okragle "0" zreszta mina z foto pana Urbana mowi wszystko na temat wyglaszania pieniacej sie mowy Sutryka. Sam nie wierzy w to co mowi!
~Wolne żarty
2022-09-21 07:38:35
z adresu IP: (83.15.xxx.xxx)
Ocena: 3
Niech pan płezydent powie ile kosztuje go za nasze pieniądze prywatna redakcja prasy, tv-internet, postów na pływatnym płofilu sutłyka. Dlaczego Wrocław tyle płaci redaktorom podkupionym z innych podmiotów medialnych. Niech opowie dlaczego na nowych obiektach-budynkach gdzie chwali się panelami słonecznymi one od ponad roku nie działają. Ile kosztuje nas utrzymanie Śląska i wielu departamentów, wydziałów, oddziałów, ich dyrektorów, zastępców, biur itp. Można by mnożyć godzinami.
~My płacimy
2022-09-21 06:51:19
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: -2
Konsulatów nastawiał.
~electro
2022-09-21 06:25:30
z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
Ocena: 0
A teraz drooooogie dzieci skupcie się na Jacusiu! Nie patrzcie dalej, tuuuu macie szoł. Tymczasem w zaciszach gabinetów praca wre, szykują armagedon. Jeszcze ostatnie szlify, konferencje, koordynacja i możemy uznać że kolejny etap jest wdrożony. Patrzcie mili Państwo jak to się wszystko ładnie składa... jak domek z kart, i to całkiem przypadkowo.
~Obowiązki czy dojenie
2022-09-21 06:02:47
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: 1
Kiedy dwa mln zł dopłacone z budżetu Wrocławia do koncertu Podsiadły będą zwrócone? Dlaczego urzędnicy zajmują się organizowaniem prywatnych koncertów?
~Pytanie
2022-09-21 06:01:00
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: 0
Czy prezydent Sutryk zapłacił za przelot na campus z pieniędzy Wrocławian? Jeżeli tak, to powinien oddać za bilet i delegację.
~Srr
2022-09-21 02:15:57
z adresu IP: (2a00:f41:7069:d77:0:x:x:x)
Ocena: 0
Martwi się tylko k dewelopsow
~Boss
2022-09-20 23:48:33
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 2
Niech Sutryk pozwalania kolegów z miejskich spółek i zlikwiduje stanowiska różnych pełnomocników, których powołał. Czas też na obniżkę pensji prezydenckiej.
~Tomek
2022-09-20 22:42:14
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: -3
Ważne że bomby nie spadają. #stopukranizacjipolski
~Sweet
2022-09-20 22:39:32
z adresu IP: (91.90.xxx.xxx)
Ocena: 4
Niech sprzeda zdjęcia Merlin Monroe myślę że tak z 600 mln są warte w końcu to takie wyjątkowa kolekcja.
~Boss
2022-09-20 22:29:44
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 3
Utrzymanie szkół to zadanie własne gminy Wrocław. Subwencja oświatowa jest wsparciem ze strony władz centralnych. To dla jasności sprawy.
~Gosc
2022-09-20 21:28:46
z adresu IP: (2a00:f41:70b6:82b4:798e:x:x:x)
Ocena: 9
Policzmy 513 % podwyżki oznacza, że aby zapłacić tyle co poprzednio trzeba wyłączyć 84% pobieranej dotychczas mocy czyli mieć zużycie na poziomie około 16 % dotychczasowego. Przydałaby się teraz jakaś struktura zużycia - ile zużywa mpk, sam urząd, oświelenie ulic, szkoły, mpwik i inne spółki. W mojej opinii nie ma szans aby się zbilansować, dlatego w przypadku mpk będzie podwyżka cen biletów, a w przypadku mpwik nadmierna podwyżka cen wody przekraczająca podwyższone koszty aby dosypać pieniążków do tych co zużywają prąd. Najbardziej logicznym rozwiązaniem powinno być zamknięcie wszystkich szkół wraz z pierwszą fakturą i stwierdzeniem, że otrzymana subwencja nie bilansuje kosztów, zamknięcie akwaparków i instytucji kultury jest poza dyskusją.
~Andrzej 64
2022-09-20 21:27:21
z adresu IP: (2a00:f41:704f:1a91:0:x:x:x)
Ocena: -8
Fakty są jednoznaczne peowcy będziecie siedzieć jutro składamy zawiadomienia nie podarujemy nie zaznacie spokoju czas oskarżyć was i wsadzić na wiele lat
~Andrzej 64
2022-09-20 21:11:58
z adresu IP: (2a00:f41:704f:1a91:0:x:x:x)
Ocena: -10
Tusk będziesz k...... siedział
~Andrzej 64
2022-09-20 21:05:53
z adresu IP: (2a00:f41:704f:1a91:0:x:x:x)
Ocena: -9
Fakty zamach był za Smoleńsk wam k..... nie darujemy jeszcze k.....poświęciliście własnych ludzi k....j..... niech piekło pochłonie mam nadzieję że jest wszą koniec peowskie putinowskie k......
~wrocławianin
2022-09-20 19:11:28
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 3
$utryk to nie Zdrojewski. $utryk nie nadaje się do sytuacji kryzysowych. Dobrze się czuje w Internecie. I tyle w temacie $utryka.
~Kamień milowy
2022-09-20 19:08:08
z adresu IP: (185.119.xxx.xxx)
Ocena: 0
Znaczy po przedstawieniu "pandemia" mamy kolejną odsłonę "wojna i kryzys". A ja się pytam: czy w Europie wiatr jest droższy, czy słońce jest droższe, czy energia atomowa nagle zdrożała, czy wszystkie kopalnie w Europie zbankrutowały? Nie widzicie kolejnej odsłony globalistów, nawet w USA ropa jest droższa!!! To tak, jakby w Egipcie podrożał piasek, bo Putin zajął plaże Morza Czarnego. Kiedy otworzycie oczy? Klaus Schwab z WEF to lubi, och, jak on lubi takie baranki, które podniecają się "zagrożeniami". W USA w XX wieku wiedziano, że jak NATO podejdzie pod granice Rosji, to zacznie się wojna.
~totak
2022-09-20 18:27:37
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -2
tęgie pały, wulkany pomysłów. Zaczną od siebie?
~Marnowanie podatków
2022-09-20 18:27:08
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: 4
2 miliony zł dopłacono do koncertu Podsiadły.
~Polak
2022-09-20 18:20:57
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -3
A Wrocław ma mały budżet, ponoć drugi po Warszawie??? Ale we Wrocławiu kaska ma płynąć do pesjsów, a nie do gojów!!! AjWajSiegHeil!!!
~Polak
2022-09-20 17:36:22
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 10
do 'xxx': ty zakuta wrocławska pało, KGHM nie dopłaca do biletów MPK, miasto jest tak dobrze zarządzane przez Prezydenta Raczyńskiego, że MPK może być bezpłatne. Wiem, że w tym faszystowsko-bolszewicko-pejsatym Wrocławiu nie mieści się to w tych małych mózgach. Pozdrawiam!!!
~miercoles
2022-09-20 17:36:07
z adresu IP: (46.204.xxx.xxx)
Ocena: -8
I te żałosne pisiorskie wrzutki z kont: Polak, Boss, Wiesław, wrocławianin. Agencja płaci im po 50 groszy za wpis i bierze jednocześnie pieniążki z PEFRONu, bo to osoby z grupą. Obrzydliwe. Ciekawe czy tą grupę mają w związku z upośledzeniem umysłowym, bo za brak wiedzy historycznej, matematycznej i ekonomicznej grupy się nie dostaje. Pisowskie mróweczki pracują w pocie czoła, ale to już dawno za późno. Te ich 50 groszy za wpisik to cena za jaką się sprzedali i za to, że pis zadłużył nas na całe pokolenia, ostatnio zadłużamy się na potęgę u Chińczyków. ,,Kryzys ekonomiczny i energetyczny to wina Niemców i Tuska’’ Jskim deebilem trzeba być żeby coś takiego napisać? Tzn. co pis robił przez 7 lat? Czym się zajmowali? Tusk nie pozwolił im działać? S może Tusk kazał im dodrukować 35% ilości pieniędzy w obiegu i doprowadzić do 16% PiSflacji, która jeszcze przed wojną wynosiła u nas 8%, czyli tyle co obecnie w Niemczech, a tam spada, u nas dalej rośnie, bo będą wybory. Jarosław Kaczyński, który już wie, że przegra wybory będzie chciał zostawić kraj zwycięskiej opozycji w jak najgorszym stanie. Takie są smutne fakty.
~Polak
2022-09-20 17:11:17
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 7
Wrocław to miasto wariatów i zboczeńców, którzy do swoich zakutych pał nie przyjmują tego co jest obiektywną prawdą i faktami!!! Kiście się w tym waszym prowincjonalnym i zakorkowamym mieście!!! Pozdrawiam!!! Współczuję!!!
~Boss
2022-09-20 17:04:19
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 10
Fatalna polityka Merkel i Tuska utuczyła i rozbestwiła Rosję, zachęciła do napaści na Ukrainę, uzależniła Europę od rosyjskich surowców. Skutki są dramatyczne. Jak Sutryk teraz ma pretensje to niech idzie do Tuska bo szef PO poważnie przyczynił się do tego co mamy.
~Agap
2022-09-20 16:34:13
z adresu IP: (2a01:112f:4404:f600:4151:x:x:x)
Ocena: 9
Rychło w czas. Włodarze miast za granicą wiedzą to już od lata.
~czerwona kukiełka
2022-09-20 16:13:33
z adresu IP: (2a02:a319:a03f:6500:d553:x:x:x)
Ocena: -8
Rząd pis już od listopada wiedział o wojnie i nadciągającym kryzysie energetycznym. Mimo to dalej zamykali kopalnie zamiast je sprzedać (np. Kurpiński - woleli wydać 600 MLN na zamknięcie kopalni zamiast sprzedać za 200 MLN, dać prace 5000 górników i mieć węgiel), dalej eksportowali węgiel (i dalej go eksportują!) no i zapłacili za ruski węgiel nie ściągając go do Polski, kiedy sankcje można było wprowadzić po jego sprowadzeniu, bo już jest zapłacony! Rząd jest złożony albo z d*bili, albo z sabotażystów. Jego wyborcy to d*bile. Mam nadzieję, że zima będzie sroga i węgiel będzie po 10.000, to wtedy zmądrzeją szybciutko. Pis: putin i spółka
~xxx
2022-09-20 15:48:54
z adresu IP: (198.184.xxx.xxx)
Ocena: 9
Niemcy już od początku września wprowadzili oszczędności, np.: budynki użyteczności publicznej oraz pomniki nie będą podświetlane po godzinie 22:00, a neony powinny być wyłączane między godziną 22:00 a 6:00. Według Habecka środki te będą początkowo obowiązywać przez sześć miesięcy. https://polskiobserwator.de/aktualnosci/niemcy-wprowadzaja-nowe-zasady-oszczedzania-energii-lista-zakazow-obowiazuje-wszystkich/
~Polak
2022-09-20 15:48:44
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: 7
Bandyta $utryk musi odejść jak najszybciej!!!
~xyz
2022-09-20 15:46:47
z adresu IP: (198.184.xxx.xxx)
Ocena: 11
a czy praca zdalna nie jest przerzuceniem kosztów administracji publicznej na jej pracowników?
~Sutkizm
2022-09-20 15:25:40
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: -7
Oj, oj - szkoda, że jak w tym roku nabrałeś z Budwajzerem 1.3 MLD zl kredytu (zadłużając i MPK i miasto) to się o tym nie myślało! Najłatwiej, nabrać kredytów, nakupować tramwajów które (zdaniem prezesa MPK) "żrą za dużo prądu" i "trzeba będzie ograniczyć kursy lub podnieść ceny biletów", a potem z płaczem o pomoc do państwa na które plujesz!!! Ciekawe kto to spłaci? Sutuś doprowadził to miasto do upadku i niewypłacalności, a podwyżki cen energii tylko przyspieszyły bieg wydarzeń!!! I taka jest prawda - chamstwo, obrażanie, niegospodarność, krótkowzroczność, pokazówki i lans na FB - modelowy członek PO
~Kama
2022-09-20 15:24:08
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 12
Co się stało z pieniędzmi ze sprzedaży praw do emisji CO2? 60 miliardów złotych - to kwota, którą zarobiła od 2013 roku Polska na sprzedaży praw do emisji CO2. Przynajmniej połowa tych pieniędzy powinna była zostać przeznaczona na inwestycje w zieloną energię, np. farmy wiatrowe czy dopłaty do paneli fotowoltaicznych. Jednak nie została. Jaki to ma wpływ na rachunki za energię, które płacimy? A jak politycy PiS próbują odpowiedzieć na pytanie, co stało się z tymi pieniędzmi? Roztrwonili także kasę na jakieś promy, których nie ma, na porty których nie ma, na wybory których nie było, na respiratory których nikt nie widział itd.......
~Polak
2022-09-20 15:23:27
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -11
Bandyta $utryk niech se kupi energię w Niemczech z faszystowskich wiatraczkow i panelików, będzie za darmo i ekologiczna!!!
~Edi
2022-09-20 15:22:27
z adresu IP: (87.207.xxx.xxx)
Ocena: 18
Rząd bez jakichkolwiek analiz i symulacji skutków podjął decyzję o blokadzie importu węgla z Federacji Rosyjskiej w trybie natychmiastowym. I ta decyzja jest przyczyną perturbacji na rynku węgla opałowego. Bardziej roztropnie zachowały się rządy pozostałych krajów w UE. Embargo na import rosyjskiego węgla decyzją Komisji Europejskiej weszło w tych krajach bowiem dopiero po 10 sierpnia. Kraje te miały czas na zgromadzenie niezbędnych zapasów węgla, czego my, Polacy, sami się pozbawiliśmy.
~~~Polak
2022-09-20 15:09:33
z adresu IP: (178.218.xxx.xxx)
Ocena: 13
wymienień te miasta lepiej zarządzane?
~Polak
2022-09-20 15:05:48
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -16
Wrocław to dziadostwo pod każdym względem!!! W Polsce jest o wiele miast, które są zarządzane o wiele lepiej niż Wrocław i jakość życia jest o wiele wyższa, ***** Wrocław!!!
~fachowiec
2022-09-20 15:05:40
z adresu IP: (2a01:112f:c0b:bb00:f1fc:x:x:x)
Ocena: 15
"Dobra zmiana" i jej program "Polska w ruinie". Horrendalne ceny mediów dyktują państwowi monopoliści, a w zamian możesz dostać co najwyżej marne 3000 na ... węgiel którego nie ma. Ale gawiedź się cieszy "bo dajo".
~xx2
2022-09-20 15:01:16
z adresu IP: (80.253.xxx.xxx)
Ocena: 12
Najzabawniejsze jest to ze to firmy panstwowe podnosza ceny a panstwo rozdaje pieniadze zeby "lagodzic" wzrosty. Tym samym panstwo kreuje inflacje i dosypuje pieniadze obywatelom zeby jeszcze bardziej te spirale nakrecic. Ot takie gaszenie ognia benzyna.
~Polak
2022-09-20 15:00:51
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -6
Kto jest odpowiedzialny za obecne ceny energii??? Bandyci z Niemiec, Rosji i Chin!!! Bandyta $utryk nie wie o tym???
~Polak
2022-09-20 14:50:05
z adresu IP: (83.27.xxx.xxx)
Ocena: -8
Ten bandyta $utryk niech się zgłosi o tarczę do Niemiec lub Rosji , ponieważ tam są jego mocodawcy, a nie do państwa polskiego!!! AjWajSiegHeil!!!