DAB + Sztuka: OKiS, MiastoMOVIE, OP ENHEIM [PODCAST|VIDEO]

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2022-09-22 12:00 | Zmodyfikowano: 2022-09-22 12:00
A|A|A

DAB + Sztuka 21/09/22


W programie gościli:

Manfred Bator – Do czwartku 22 września za sprawą Ośrodka Kultury i Sztuki we Wrocławiu i realizowanego przezeń multidyscyplinarnego Polsko-Gruzińskiego Festiwalu Kultury, mamy możliwość zapoznania się ze współczesną fotografią oraz malarstwem adżarskim. Zlokalizowana w DCF-ie wystawa „Dialogue of Images” to pokłosie twórczych poszukiwań i realizacji gruzińskich, koreańskich i polskich fotografików. Wystawa prezentowana w Galerii Miejskiej „W lustrach Zachodu. Współczesne malarstwo gruzińskie” odwołuje się zaś do adżarskiego malarstwa współczesnego, wyrastającego z europejskich tradycji artystycznych. Na wydarzenia zaproszał kurator ww.

PODCAST


Vinicius Libardoni, Kuba Żary – Również w czwartek 22 września, w ramach sceny artystycznej 10. festiwalu filmów o mieście i architekturze MIASTOmovie, o 18.00 w Muzeum Architektury odbędzie się otwarcie wystawy „Memento”. W cyklu monochromatycznych grafik mieszkający we Wrocławiu brazylijsko-włoski artysta i architekt Vinicius Libardoni sportretował 8 powojennych gmachów będących wyróżnikami polskiego modernizmu (m. in. katowicki dworzec), nieistniejących lub już zupełnie do samych siebie niepodobnych ikon architektury lat 1960 i 1970. O wystawie rozmawiałem z artystą i jej kuratorem.

PODCAST


Angelika Markul – Jesienny sezon wystawienniczy w OP ENHEIM zainaugurowany został ekspozycją „6 septembre Hommage à Christian Boltanski”. To pierwsza od lat możliwość spotkania się z twórczością Christiana Boltanskiego, a zarazem pierwsza pośmiertna prezentacja prac Boltanskiego w Polsce. Ze współpracowniczką i partnerką życiową Boltanskiego porozmawiamy o spuściźnie jednego z najwybitniejszych artystów przełomu XX i XXI w. oraz dziełach, które zobaczyć można w OP ENHEIM do 15 stycznia 2023 r.

PODCAST

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama