Wrocławscy radni apelują do rządu. Chodzi m.in. o ceny prądu

Joanna Jaros, BT | Utworzono: 2022-09-26 17:10 | Zmodyfikowano: 2022-09-26 17:24
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Zabrano nam dużą część pieniędzy z podatku PIT dając w zamian niewielkie dotacje, mówi prezydent Jacek Sutryk:

Projektu apelu, w sprawie finansów samorządu nie poparł klub radnych PiS. Rząd rekompensuje te straty, na przykład Wrocław dostał dotację na remont ulicy Pomorskiej, wyjaśnia radny Andrzej Kilijanek:

Wocław w przyszłym roku ma zapłacić za prąd ponad 500% więcej. - Nie podpiszemy takiej umowy na dostawę, bo tych pieniędzy po prostu nie mamy - mówi prezydent Jacek Sutryk:

Apel poparła Nowa Nadzieja. - Rząd myśli, że ukarze samorządy, a naprawdę zapłacą za to zwykli mieszkańcy - mówi Piotr Uhle:

Prawo i Sprawiedliwość w przypadku cen energii zapowiedziało wstrzymanie się od głosy, bowiem te nie zależą wyłącznie od rządu. Mówi Michał Kurczewski z PiS:

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~ABC
2022-09-28 19:24:46
z adresu IP: (5.173.xxx.xxx)
Ocena: 0
Jak platforma nie radzi sobie z problemami w mieście , apeluje do rządu. Nie po to Sutryk został z ramienia platformy prezydentem miasta by narzekać, jęczeć, mazać się . Jak platforma nie daje sobie rady, bo nie daje rady z zarządzaniem miastem to niech zrezygnuje. Zwolni się kilkaset koryt w mieście. Ci nowi będą walczyć nie płakać.
~Dymisja za marnotrawstwo!
2022-09-27 13:12:41
z adresu IP: (185.186.xxx.xxx)
Ocena: 6
Kto odpowie za 2 miliony zł dopłaty do koncerciku pana Podsiadły?
~Precz z PO
2022-09-27 13:09:49
z adresu IP: (185.32.xxx.xxx)
Ocena: 6
"Oj oj, - żondzie pomusz!" Jak Sutuś wział 1,3 MLD zadłużenia na Wro to krytykował rząd, że tak się rozwija miasto itp, a teraz jak nie ma kasy to z płaczem? Hahahhahaha... Powinien sam odpowiedzieć za niegospodarność i spłacić 800 mln deficytu oraz 500 mln krechy na MPK z własnej kielni, nie byłby wtedy taki skory do zadłużania!!!! Precz z POmuną!!!
~Brawo Kilijanek! (Ironia)
2022-09-27 08:24:03
z adresu IP: (195.116.xxx.xxx)
Ocena: 2
Miało być Radny Kilijanek - za mało znaków w nicku, stąd przepraszam pana radnego, bo go nie znam , więc nie powinienem się spoufalać. Tak więc Panie Andrzeju, Pana psim obowiązkiem jest poparcie takiego apelu. Dlaczego? Bo jest Pan Radnym Wrocławia. Kwestia opłat za energię dotyczy wszystkich mieszkańców Naszego Miasta. Rolą Rajcy Miejskiego jest służenie mieszkańcom, nie Rządowi Centralnemu w Stolycy. Pobiera Pan dietę radnego z budżetu Wrocławia, więc oczywiste powinno być, że walczy Pan, by budżet miasta był jak największy i jak najwięcej pieniędzy zostawało w kieszeni mieszkańców. Skoro linia partii nie pozwala, rzuć Pan mandat, albo zrezygnuj z diety. Inaczej można by Pana nazwać Ideologicznym Szkodnikiem, dla którego działanie zgodne z wytycznymi PISu jest ważniejsze od dobra mieszkańców Wrocławia. Proszę spróbować pomyśleć samodzielnie i zacząć działać samodzielnie. Może przyjemniej będzie Panu rano spojrzeć w lustro...
~fakty
2022-09-27 07:19:36
z adresu IP: (188.241.xxx.xxx)
Ocena: 0
Państwowe spółki energetyczne zwiększyły ostatnio marże o KILKA TYSIĘCY PROCENT! Tak właśnie mafia pis wypompowuje pieniądze od obywateli i to w takim kryzysie. Mafia pis chce zniszczyć polskie firmy. Nawet piekarnie, i firmy dziewiarskie, które przetrwały komunę przez kilkadziesiąt lat nie poradzą sobie teraz. ***** *** I pozdrawiam biuro poselskie poniżej w komentarzach.
~Globalne
2022-09-27 00:03:21
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -4
Milicja obywatelska pi$$ klaun Szwab
~Antyplatforma
2022-09-26 23:15:00
z adresu IP: (31.178.xxx.xxx)
Ocena: 12
za to kasa na tzw. tęczową tolerancję zawsze się znajdzie...
~Boss
2022-09-26 19:23:43
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 17
Nich Sutryk zacznie od siebie i ludzi, których nominował na posady w mieście.
~wrocławianin
2022-09-26 17:37:14
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 12
Rada Miejska Wrocławia, podczas dzisiejszej sesji nadzwyczajnej przyjęła dwa apele skierowane do rządu. Zamiast apelować $utryk powinien zmniejszy obsady w zarządach i radach nadzorczych miejskich spółek. Powinien też zmniejszyć ilość komórek w Urzędzie i połączyć zajmujące się podobnymi problemami. Na przykład kulturą. Niedawno sztucznie ją rozdmuchano. Wygospodarowane środki przeznaczyć na zakup energii elektrycznej.