Kasia Pietrzko & Maciej Kądziela i muzyczne impresje nt. Norwida (rozmowa)

Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2022-10-02 21:00 | Zmodyfikowano: 2022-10-02 21:00
Kasia Pietrzko & Maciej Kądziela i muzyczne impresje nt. Norwida (rozmowa) - Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela (fot. M. Kantowicz)
Kasia Pietrzko, Maciej Kądziela (fot. M. Kantowicz)

Patronem roku minionego był Cyprian Kamil Norwid. Poeta, dramatopisarz i artysta w swojej twórczości, w uzasadnieniu uchwały Sejmu RP, ustanawiającej rok 2021 Rokiem Norwidowskim, doceniony został za „ogromny, na wielu polach decydujący twórczy wkład w nowoczesną polską literaturę, a szerzej w polską kulturę”. Wśród wielu inicjatyw honorujących Norwida znalazł się też koncert „Listy do Norwida”, zorganizowany przez przez Narodowy Instytut Fryderyka Chopina w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego „Chopin i jego Europa”. Prawykonanie materiału miało miejsce w Filharmonii Narodowej jesienią 2021 r. a teraz wersja studyjna tego wydarzenia, w którym udział wzięli Kasia Pietrzko wraz ze swoim trio, Maciej Kądziela i Andrzej Chyra ujrzała światło dzienne jako pierwsza płyta w nowej serii wydawniczej Polish Romantic Jazz.


Kasia Pietrzko i Maciej Kądziela tuż przed koncertową premierą wydawnictwa (NFM, 29 września 2022 r.) odwiedzili nasze studio, dzieląc się wrażeniami z pracy nad muzyką nierozerwalnie pozostającą w relacji z poezją.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.