Czwarta wygrana w sezonie szczypiornistek KPR-u

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2022-10-20 21:45 | Zmodyfikowano: 2022-10-20 21:45
Czwarta wygrana w sezonie szczypiornistek KPR-u  - fot. materiały prasowe PGNiG Superligi Kobiet

Wynik spotkania otworzyła najskuteczniejsza zawodniczka KPR-u w ostatnim meczu, Mariola Wiertelak. Kobierzyczanki lepiej radziły sobie w obronie, dzięki czemu szybko udało im się powiększyć pierwsze prowadzenie. Najwięcej problemów elblążanki miały z zatrzymaniem Aleksandry Tomczyk i Zoricy Despodovskiej. Po trafieniu tej drugiej, w 13. minucie było już 9:5 dla zespołu Edyty Majdzińskiej.

Drużyna prowadzona przez Romana Monta zdołała odrobić straty jeszcze w pierwszej połowie. Z bardzo dobrej strony w tej części spotkania pokazała się Weronika Weber. Po trzecim z rzędu trafieniu skrzydłowej było już 13:10 (20’), a chwilę później jej zespół zdobył bramkę kontaktową (13:12 w 24’). Końcówka należała jednak do gospodyń. Duet Natalia Janas - Mariola Wiertelak dał miejscowym 4-bramkowe prowadzenie do przerwy (20:16).

Po zmianie stron kobierzyczanki błyskawicznie dorzuciły trzy trafienia, wychodząc na najwyższe w meczu, siedmiobramkowe prowadzenie. Kiedy piłkę w siatce umieściła Despodovska było już 23:17 (33’). Rywalki, mimo dochodzenia do sytuacji rzutowych, nie mogły znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną Beatę Kowalczyk. Doświadczona bramkarka KPR-u przez blisko dziesięć minut nie wpuściła żadnej piłki. Wówczas gospodynie zanotowały serię sześciu trafień (z 25:19 na 31:19 w 46’).

Elblążanki walczyły ambitnie, ale nie były w stanie odmienić losów spotkania i zdobyć punktów w Kobierzycach. Każdy błąd w ataku zawodniczki dolnośląskiej drużyny zamieniały na kontratak, który bezbłędnie kończyła Wiertelak. Systematycznie budowana przewaga przyniosła okazałe zwycięstwo KPR-u 45:26.

MVP całego spotkania wybrano Aleksandrę Olek (KPR).

W rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet nastąpi teraz przerwa związana z udziałem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy. Zespoły wrócą do gry pod koniec listopada.

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 45:26 (20:16)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 3, Kucharska 3, Tomczyk 2, Janas 3, Buklarewicz 4, Wiertelak 10, Kozioł 2, Domagalska 2, Cygan 5, Despodovska 4, Shupyk 5, Wicik, Macedo 2.

Start: Ciąćka, Hypka – Costa Pereira 3, Gęga 2, Dworniczuk 2, Głębocka 3, Knezevic 2, Kostuch, Owczarek, Stapurewicz 6, Stefańska, Tarczyluk 1, Weber 6.