Czwarta wygrana w sezonie szczypiornistek KPR-u

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2022-10-20 21:45 | Zmodyfikowano: 2022-10-20 21:45
Czwarta wygrana w sezonie szczypiornistek KPR-u  - fot. materiały prasowe PGNiG Superligi Kobiet
fot. materiały prasowe PGNiG Superligi Kobiet

Wynik spotkania otworzyła najskuteczniejsza zawodniczka KPR-u w ostatnim meczu, Mariola Wiertelak. Kobierzyczanki lepiej radziły sobie w obronie, dzięki czemu szybko udało im się powiększyć pierwsze prowadzenie. Najwięcej problemów elblążanki miały z zatrzymaniem Aleksandry Tomczyk i Zoricy Despodovskiej. Po trafieniu tej drugiej, w 13. minucie było już 9:5 dla zespołu Edyty Majdzińskiej. 

Drużyna prowadzona przez Romana Monta zdołała odrobić straty jeszcze w pierwszej połowie. Z bardzo dobrej strony w tej części spotkania pokazała się Weronika Weber. Po trzecim z rzędu trafieniu skrzydłowej było już 13:10 (20’), a chwilę później jej zespół zdobył bramkę kontaktową (13:12 w 24’). Końcówka należała jednak do gospodyń. Duet Natalia Janas - Mariola Wiertelak dał miejscowym 4-bramkowe prowadzenie do przerwy (20:16).

Po zmianie stron kobierzyczanki błyskawicznie dorzuciły trzy trafienia, wychodząc na najwyższe w meczu, siedmiobramkowe prowadzenie. Kiedy piłkę w siatce umieściła Despodovska było już 23:17 (33’). Rywalki, mimo dochodzenia do sytuacji rzutowych, nie mogły znaleźć sposobu na dobrze dysponowaną Beatę Kowalczyk. Doświadczona bramkarka KPR-u przez blisko dziesięć minut nie wpuściła żadnej piłki. Wówczas gospodynie zanotowały serię sześciu trafień (z 25:19 na 31:19 w 46’).

Elblążanki walczyły ambitnie, ale nie były w stanie odmienić losów spotkania i zdobyć punktów w Kobierzycach. Każdy błąd w ataku zawodniczki dolnośląskiej drużyny zamieniały na kontratak, który bezbłędnie kończyła Wiertelak. Systematycznie budowana przewaga przyniosła okazałe zwycięstwo KPR-u 45:26.

MVP całego spotkania wybrano Aleksandrę Olek (KPR). 

W rozgrywkach PGNiG Superligi kobiet nastąpi teraz przerwa związana z udziałem reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy. Zespoły wrócą do gry pod koniec listopada. 

KPR Gminy Kobierzyce – EKS Start Elbląg 45:26 (20:16)

KPR: Kowalczyk, Chojnacka – Olek 3, Kucharska 3, Tomczyk 2, Janas 3, Buklarewicz 4, Wiertelak 10, Kozioł 2, Domagalska 2, Cygan 5, Despodovska 4, Shupyk 5, Wicik, Macedo 2.

Start: Ciąćka, Hypka – Costa Pereira 3, Gęga 2, Dworniczuk 2, Głębocka 3, Knezevic 2, Kostuch, Owczarek, Stapurewicz 6, Stefańska, Tarczyluk 1, Weber 6.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.