Isaura, Witkacy, Przybyszewska, Bugaj (WIDEO z Radia Wrocław Kultura)

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2022-10-26 22:00 | Zmodyfikowano: 2022-10-26 22:00
Isaura, Witkacy, Przybyszewska, Bugaj (WIDEO z Radia Wrocław Kultura) - DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura, od 16:00
DAB+wtorki w Radiu Wrocław Kultura, od 16:00

'Szewcy' to najnowsza premiera w Teatrze Polskim we Wrocławiu. Reżyseruje Stanisław Melski, który 40 lat temu wystąpił jako Józek w realizacji Jacka Bunscha na tej samej scenie. W studiu wraz z reżyserem Dariusz Bereski (Sajetan).

Teatr Dramatyczny w Wałbrzychu zaprasza na 'Niewolnicę Isaurę'. Nie jest to adaptacja powieści ani serialu, ale z pewnością odnajdziemy tu problemy bohaterów i klimat opresji. Kameralna rzecz w reżyserii Martyny Majewskiej (wraz z Agnieszką Wolny-Hamkało napisała też tekst).

'Stascha, czyli płomień w oddechu' to propozycja Fundacji Plaża i Ciemnia oraz wrocławskiego OKiSU. W Sali Teatru Laboratorium szykują opowieść o Stanisławie Przybyszewskiej, niesłusznie zapominanej autorce nie tylko 'Sprawy Dantona'.

Ola Bugaj - skrzypaczka NFM Orkiestry Leopoldinum, ale dziś przede wszystkim (choć o klasykę też zagadujemy) w roli singer-songwriterki. Z nową piosenką pt. 'Jadę'.

Tu znajdziesz piosenki Oli.

Do usłyszenia w DAB+, a także do usłyszenia i zobaczenia w aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl ! > [email protected]

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.