Czworo podejrzanych o sierpniowe śmiertelne pobicie trafiło do aresztu

PAP, AO | Utworzono: 2022-10-29 14:13 | Zmodyfikowano: 2022-10-29 14:14
Czworo podejrzanych o sierpniowe śmiertelne pobicie trafiło do aresztu - fot: Patrycja Dzwonkowska
fot: Patrycja Dzwonkowska

Aspirant Aleksandra Freus z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu poinformowała, że 12 sierpnia na wrocławskim Grabiszynie, na jednym z podwórek, doszło do brutalnego pobicia czterech osób, w tym jednej kobiety.

"Skutkiem tego zdarzenia była śmierć mężczyzny, która nastąpiła 11 października 2022 r. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Wrocław-Grabiszynek od początku wnikliwie zajmowali się tą sprawą. Efektem tych działań były zatrzymania, do których doszło w tym miesiącu"

Dodała, że na podstawie zgromadzonych materiałów i dowodów w tej sprawie sąd zdecydował o tymczasowym areszcie na 3 miesiące wobec czterech osób, w tym jednej kobiety.

W sprawie tej podejrzanym przedstawione zostały zarzuty dotyczące m.in. uszkodzenia ciała, którego następstwem była śmierć człowieka, a także naruszenie nietykalności oraz znieważenie z powodu różnić rasowych.

"O całym zdarzeniu policja powiadomiona została przez przypadkowych świadków tej sytuacji. Mimo, że miejsce tego przestępstwa nie było objęte monitoringiem, to funkcjonariusze rozmawiając z osobami widzącymi tę sytuację, mogli uzyskać szczegóły dotyczące tego zajścia i rozpocząć natychmiast poszukiwania podejrzewanych o ten czyn" - poinformowała policjantka.

Wyjaśniła, że policjanci docierali do kolejnych świadków oraz osób mogących mieć istotne informacje w tej sprawie.

"Duża determinacja funkcjonariuszy pracujących nad tą sprawą oraz wiele wykonanych czynności, także operacyjnych doprowadziły w konsekwencji do namierzenia i zatrzymania osób podejrzanych". 

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.