Sąd utajnił proces mężczyzny oskarżonego o zabójstwo żony

WK, PAP | Utworzono: 2022-11-16 11:29
Sąd utajnił proces mężczyzny oskarżonego o zabójstwo żony - fot. archiwum Radio Wrocław
fot. archiwum Radio Wrocław

Do wydarzeń opisanych w akcie oskarżenia doszło w nocy z 16 na 17 sierpnia 2021 r. Według prokuratury Wojciech K. wypchnął swoją żonę z balkonu mieszkania na drugim piętrze. Wcześniej doszło do awantury między małżonkami. Kobieta doznała wielu urazów, w tym złamania kości czaszki, w wyniku których zmarła.

- Między małżonkami dochodziło wielokrotnie do kłótni. Oskarżony od wielu lat nadużywał alkoholu, pod wpływem którego stawał się agresywny. W rodzinie były prowadzone niebieskie karty i odnotowywano interwencje policji związane z agresywnym zachowaniem mężczyzny – informowała wcześniej rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Małgorzata Dziewońska.

W toku śledztwa biegli wykluczyli możliwość samodzielnego skoku lub zsunięcia się kobiety z balkonu.

- Z największym prawdopodobieństwem stwierdzili, że pokrzywdzona została wyrzucona przez barierę balkonu – podała wówczas prok. Dziewońska.

W środę przed wrocławskim Sądem Okręgowym rozpoczął się proces Wojciecha K., ale sąd wyłączył jawność tego postępowania. Oskarżycielami posiłkowymi są w tym procesie synowie małżeństwa K. i to ich pełnomocnik złożył wniosek o wyłączenie jawności.

Jak argumentował, w trakcie procesu zarówno synowie jak i ojciec będą składali wyjaśnienia dotyczące ich życia rodzinnego i spraw osobistych. Wniosek o wyłączenie jawności poparł też prokurator i obrońca oskarżonego.

Oskarżonemu grozi dożywocie.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.