SE: Nie tylko Aquapark. MPWiK i TBS też mają rady programowe [AKTUALIZACJA]

GN | Utworzono: 2022-11-17 10:30 | Zmodyfikowano: 2022-11-17 10:33
SE: Nie tylko Aquapark. MPWiK i TBS też mają rady programowe [AKTUALIZACJA] - fot. RW
fot. RW

Według informacji Super Expressu w MPWiK w komitecie programowym zasiada kilkanaście osób, którzy, podobnie jak w przypadku Rady Programowej Wrocławskiego Parku Wodnego, otrzymują po 2 tysiące złotych miesięcznie. MPWiK zapewnia jednak dziennik, że spotkania odbywają się częściej niż raz na pół roku, bo raz w miesiącu.

W radzie ma zasiadać - przewodniczący, czyli profesor Cezary Madryas, jedyny naukowiec na liście. W składzie mają być też zastępca Jacka Sutryka, wiceprezydent Jakub Mazur, dyrektor z urzędu miejskiego Elżbieta Urbanek, prezes miejskiej spółki Wrocławski Park Technologiczny Maciej Potocki. Poza nimi mają tam być również politycy: poseł Lewicy Marek Dyduch (dawniej zwany baronem SLD), Marek Skorupa (radny wojewódzki Platformy Obywatelskiej), Monika Włodarczyk (radna wojewódzka Platformy Obywatelskiej), Marzena Majdzik (radna wojewódzka Nowej Nadziei - obecnie w konflikcie z Sutrykiem) oraz Grzegorz Kaliszczak, prezes Aquaparku.

Co ciekawe, MPWiK ma także radę naukową, choć w tym przypadku jej skład jest jawny, składa się z uczonych, którzy mają wpływ np. na edukacyjną działalność Hydropolis. Dziennik pyta więc, po co MPWiK jeszcze "komitet programowy"

Według informacji Super Ekspressu podobna rada miała też powstać ogrodzie zoologicznym, ale na to nie zgodził się ówczesny prezes zoo Radosław Ratajszczak.

Kilka godzin po tej publikacji pojawiła się kolejna, że TBS Wrocław miał powołać podobną radę. Mają w niej zasiadać: dr Leszek Ryk, Aleksandra Leszczyńska-Ociepa, Marcin Garcarz, Jarosław Charłampowicz, Marcin Szeloch, Roman Rawecki, Marta Urbanek, Stanisław Piechel i Monika Witkowska. Według dziennika także otrzymują 2 tysiące złotych miesięcznie. 

Do publikacji odniósł się w specjalnym komunikacie TBS:

Szanowni Państwo, w ostatnich dniach coraz częściej w mediach pojawiają się informacje o ciałach doradczych, które funkcjonują w miejskich spółkach – nazwane Radami Programowymi. Takie ciało konsultingowe istnieje także w TBS Wrocław.

Głównym zadaniem rady programowej spółki jest opiniowanie wielu elementów działalności naszej spółki i jest ono w pełni finansowane z dodatkowych przychodów generowanych przez TBS Wrocław, na które składają się m.in. przychody z kolejnych urządzeń do odbiorów przesyłek, dzierżawy gruntów lub innej działalności komercyjnej. Ucinając wszelkie spekulacje: taka rada nie jest finansowana z czynszów mieszkańców, a roczna kadencja wygasa z końcem listopada tego roku.

Członkowie Rady Programowej na co dzień są dostępni do dyspozycji zarządu, z czego władze spółki systematycznie korzystają.

Do zadań członków Rady Programowej TBS Wrocław Sp. z o.o. należą:

  • udzielanie Zarządowi TBS Wrocław Sp. z o.o. wsparcia doradczego i naukowego, które przyczynia się do najwyższego poziomu realizacji strategii i działań statutowych TBS Wrocław Sp. z o.o.;
  • wspieranie współpracy Spółki ze środowiskiem naukowym i gospodarczym, służącej zwiększaniu transferu wiedzy i technologii z obszaru nauki do praktyki działalności prowadzonej przez TBS Wrocław Sp. z o.o.;
  • wspomaganie harmonizacji planów rozwojowych TBS Wrocław Sp. z o.o. z planami rozwojowymi Gminy Wrocław;
  • rekomendowanie nowoczesnych rozwiązań eksploatacyjnych i technologicznych;
  • wspomaganie procesu tworzenia jak najlepszych form efektywnej współpracy pomiędzy uczelniami wyższymi i TBS Wrocław Sp. z o.o.

Członkowie Rady Programowej TBS Wrocław dobierani byli pod względem potrzeb merytorycznych spółki w różnych dziedzinach, służąc działaniami analitycznymi dotyczącymi aktualnego zasobu (to drugi największy zasób w Polsce), ale także budowy 1000 mieszkań, które mają powstać do 2027 r. na terenach zarządzanych przez TBS.

Każdy z poniższych członków Rady Programowej dysponuje bogatym doświadczeniem w swojej dziedzinie, w tym np. realizacji inwestycji przez jednostki publiczne.

W skład Rady Programowej TBS Wrocław wchodzą:

  • dr Leszek Ryk
  • Aleksandra Leszczyńska-Ociepa
  • Marcin Garcarz
  • Jarosław Charłampowicz
  • Marcin Szeloch
  • Roman Rawecki
  • Marta Urbanek
  • Stanisław Piechel
  • Monika Witkowska

Członkowie Rady Programowej za swoją pracę otrzymują 2 tys. zł miesięcznie.

Reklama