Benefis Witolda Kozakowskiego. Twórca kłodzkiej "Gitariady" jest na scenie od 25 lat

Jarosław Wrona, el | Utworzono: 2022-11-19 16:37 | Zmodyfikowano: 2022-11-19 16:41
Benefis Witolda Kozakowskiego. Twórca kłodzkiej "Gitariady" jest na scenie od 25 lat - fot. J. Wrona
fot. J. Wrona
Benefis Witolda Kozakowskiego. Twórca kłodzkiej "Gitariady" jest na scenie od 25 lat - 0
Benefis Witolda Kozakowskiego. Twórca kłodzkiej "Gitariady" jest na scenie od 25 lat - 1
Benefis Witolda Kozakowskiego. Twórca kłodzkiej "Gitariady" jest na scenie od 25 lat - 2

Uczy gry na gitarze w szkołach muzycznych w Kłodzku, Bystrzycy Kłodzkiej i Wałbrzychu. Jednym z jego większych sukcesów była organizacja w Kłodzku koncertu Krzysztofa Pendereckiego z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia. Od lat organizuje też liczne warsztaty gitarowe dla dzieci i młodzieży. W Kłodzkim Ośrodku Kultury odbył się koncert jubileuszowy, w którym wzięli udział jego uczniowie, absolwenci i przyjaciele:

Poza organizacją licznych wydarzeń kulturalnych, znanych w kraju festiwali i warsztatów, swoje życie poświęca miłośnikom gitary. Jego uczniowie odnoszą sukcesy w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach. Jak powiedział Radiu Wrocław, ludzie muzyki i ci, z którymi współpracuje, są wrażliwsi i bardziej otwarci na kontakt z drugim człowiekiem:

Witold Kozakowski za działalność edukacyjną, artystyczną i organizacyjną został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Polski, w 2017 roku Rada Miejska w Kłodzku nadała mu tytuł Honorowego obywatela Miasta. Nagradzany był wielokrotnie przez: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, marszałka województwa dolnośląskiego i starostę powiatu kłodzkiego.

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.