Panthers Wrocław poszukają talentów wśród... piłkarzy

WK, PAP | Utworzono: 2022-12-02 09:38
Panthers Wrocław poszukają talentów wśród... piłkarzy - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)
fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Chociaż start sezonu w European League of Football, w której występuje zespół Panthers Wrocław, zaplanowany jest dopiero na czerwiec 2023 roku, zespół z Dolnego Śląska już rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Początek będzie nietypowy, bo włodarze klubu podczas specjalnego eventu zorganizowanego wspólnie z Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej, będzie szukać talentów wśród piłkarzy nożnych.

W rozmowie z PAP dyrektor sportowy Panter przyznał, że pomysł na tego typu akcję wynika z popularności tej drugiej dyscypliny we Wrocławiu i regionie.

- W ten niekonwencjonalny sposób chcemy odszukać potencjalnego zawodnika, który w przyszłości może mieć ogromny wpływ na podniesienie jakości gry naszej drużyny w rozgrywkach European League of Football. Popularność piłki nożnej i ilość klubów oraz zawodników to dla nas dodatkowa motywacja do poszukiwań i organizacji akcji unikatowych na skalę europejska - zaznaczył Samel.

Zwycięzca eventu otrzyma pięć tysięcy złotych, ale nie będzie to automatycznie oznaczało, że podpisze kontrakt z Panterami. Chociaż piłka nożna i futbol amerykański mają pewne elementy wspólne, to jednak, jak zauważył Samel, są to dwie różne dyscypliny. Celem nadrzędnym jest sprawdzenie potencjału drzemiącego w lokalnych talentach piłkarskich.

- Mamy przykłady kopaczy z przeszłością na boiskach piłki nożnej. Najlepszym jest pochodzący z Wałbrzycha Sebastian Janikowski – legenda zawodowej ligi NFL i drużyny Oakland Raiders – który wyjechał z ojcem do USA jako młody piłkarz, szybko dostrzeżony został przez trenerów i zaproszony do gry w futbol. Doskonałe warunki i doświadczenie sprawiły, że do dziś Janikowski jest jednym z najbardziej znanych kopaczy w historii NFL. Kopanie piłki do futbolu i cała mechanika znacząco odbiega od tego, co na co dzień robią piłkarze, ale mamy warunki, żeby taki diament oszlifować i przygotować do rywalizacji na najwyższym poziomie – wyjaśnił dyrektor sportowy Panter.

Akcja będzie miała dwa etapy. W sobotę jury wybierze najlepszą dziesiątkę, z której zostanie wyłoniony zwycięzca.

- Całe wydarzenie będzie nagrywane, a następnie 6 grudnia po analizie materiału wybierzemy najlepszego zawodnika. Będziemy oceniać odległość, celność, technikę i jakość kopnięcia – wyjaśnił Samel.

Początek sobotniego eventu zaplanowano na godzinę 9.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.