KPR Gminy Kobierzyce bliżej najlepszej szesnastki Pucharu EHF

Piotr Pietraszek, PAP | Utworzono: 2022-12-03 19:25 | Zmodyfikowano: 2022-12-03 19:25
KPR Gminy Kobierzyce bliżej najlepszej szesnastki Pucharu EHF - fot. Robert Radczak

Lepiej w mecz weszły Greczynki, które po golu Aleksandry Borizovskiej w czwartej minucie meczu prowadziły 3:0. Chwilę później do siatki trafiła Aleksandra Olek i od tego momentu rozpoczął się pościg zespołu prowadzonego przez trenerkę Majdzińską za rywalkami. Rozgrywająca dobre zawody Mariola Wiertelak w 18. minucie doprowadziła do remisu 6:6, później jeszcze było 9:9, ale cały czas minimalnie prowadziły przyjezdne.

Na początku drugiej połowy przy stanie 12:13 najpierw do siatki trafiła Alona Szupyk, a następnie Patrycja Kozioł i Kobierzyce po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Kolejne fragmenty spotkania były wyrównane, żadnej z drużyn nie udało się zdominować przeciwniczek i wynik był bliski remisu. Kluczowe okazały się ostatnie minuty meczu.

Najpierw Erika Zeneli wyprowadziła PAOK na prowadzenie 22:21, ale KPR szybko odpowiedział golem Wiertelak, a kilkadziesiąt sekund później trafiła Zorica Despodovska. Kolejne dwie minuty drużyna z Salonik musiała grać w osłabieniu po wykluczeniu Barbary Buratto Brocardo, co KPR wykorzystał i prowadził już 24:22. PAOK zdołał jeszcze zbliżyć się na jednego gola, ale dwie ostatnie akcje należały do polskiej drużyny. Najpierw prowadzenie podwyższyła Karolina Wicik, a wynik spotkania rzutem niemal równo z końcową syreną ustaliła Małgorzata Buklarewicz.

Rewanż zostanie rozegrany 10 grudnia w Salonikach.

KPR Gminy Kobierzyce – PAOK Saloniki 26:23 (11:12)

KPR: Patrycja Chojnacka, Beata Kowalczyk – Mariola Wiertelak 5, Zorica Despodovska 5, Alona Szupyk 3, Karolina Wicik 3, Vitoria Macedo 3, Aleksandra Olek 3, Patrycja Kozioł 2, Małgorzata Buklarewicz 1, Natalia Janas 1.

PAOK: Tsiknaki – Chatziparasidou 4, Sevdili 1, Vrancic 2, Gomes Barbosa, Zeneli 6, Borizovska 4, Grbavcevic 3, Dias Ribeiro 1, Burrato Bocardo 2