Przegrana piłkarzy Miedzi w ostatnim sparingu

Piotr Pietraszek, PAP/mat.prasowe | Utworzono: 2023-01-18 20:00 | Zmodyfikowano: 2023-01-18 20:00
Przegrana piłkarzy Miedzi w ostatnim sparingu - fot. miedzlegnica.eu

FK Mladost Lucani to dwunasty zespół serbskiej elity. W składzie rywali Miedzi  pojawił się m.in. znany z polskich boisk Żarko Udovicić, który rozpoczął zawody na ławce rezerwowych.

Pierwsza połowa meczu należała zdecydowanie do legniczan. Swoją dobrą formę z poprzednich sparingów potwierdził Angelo Henriquez. To właśnie po dwóch trafieniach (w tym jednym  rzutu karnego) chilijskiego napastnika zespół z Dolnego Śląska prowadził z Mladostią 2:0, ale jeszcze przed przerwą dał sobie strzelić gola kontaktowego, a w drugiej połowie nie potrafił odpowiedzieć na dwa kolejne trafienia rywali. Decydujący cios, pieczętujący wygraną serbskiego zespołu, w 80. minucie zadał Udovicić.

Dla legniczan był to ostatni sprawdzian przed startem rozgrywek ligowych. We wcześniejszych sparingach beniaminek ekstraklasy przegrał z Górnikiem Zabrze (1:3) i Dynamem Drezno (0:5) oraz wygrał z FK Jablonec (2:0), Hradec Kralove (2:1) i Neftchi Baku (2:1).

W czwartek zespół trenera Mokrego wraca do Polski i do startu rundy wiosennej będzie przygotowywać się na własnych obiektach. Pierwszy mecz o punkty Miedź rozegra 27 stycznia na własnym boisku z Radomiakiem Radom.

Po rundzie jesiennej legniczanie zajmują ostatnie miejsce w tabeli ekstraklasy i mają pięć punktów straty do miejsca dającego utrzymanie.

FK Mladost Lucani – Miedź Legnica 3:2 (1:2)

Bramki: Nenad Adamović (28’), Milan Bojović, Żarko Udovicić – Angelo Jose Henriquez Iturra (12’, 22’-k.)

Miedź: Mateusz Abramowicz – Hubert Matynia (46’ Olaf Kobacki), Levent Gülen, Angelo Jose Henriquez Iturra (64’ Kamil Zapolnik), Victor Moya Martinez „Chuca, Luciano Narsingh (64’ Dawid Drachal), Maxime Dominguez (64’ Santiago Naveda Lara), Koldo Obieta Alberdi, Giannis Masouras (78’ Maciej Śliwa), Jurich Carolina, Nemanja Mijusković (25’ Szymon Matuszek).