Śląsk zapłaci Widzewowi za zniszczenia po meczu pucharowym

Wojciech Klich | Utworzono: 2022-12-14 09:30 | Zmodyfikowano: 2022-12-14 14:28
Śląsk zapłaci Widzewowi za zniszczenia po meczu pucharowym - fot. archiwum Radio Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)
fot. archiwum Radio Wrocław (zdjęcie ilustracyjne)

Chodzi o wydarzenia w trakcie i po meczu Pucharu Polski, pomiędzy Widzewem Łódź, a Śląskiem Wrocław w 2019 roku. Wtedy kibole Śląska odpalili race, które uszkodziły trybunę stadionu.  Interweniować musiała też policja. Widzew domagał się od Śląska rekompensaty, ale wrocławski klub nie zgadzał się na kwotę proponowaną przez łódzki klub. Sprawa trafiła więc do sądu. Ten zadecydował, że Śląsk musi zapłacić Widzewowi 101 413 złotych. O jego decyzji poprzez media społecznościowe poinformował rzecznik prasowy łódzkiego klubu:

Śląsk zamierza się od tej decyzji odwołać. Jak podkreśla rzecznik prasowy wrocławskiego klubu, Jędrzej Rybak, ta kwota jest zbyt wysoka. 

- Zaznaczam, że nie uchylamy się od zapłaty, chodzi o jej wysokość. Jako Śląsk Wrocław, razem z Widzewem Łódź, próbowaliśmy rozwiązać tę sprawę bez zewnętrznych organów, ale oba kluby nie doszły do porozumienia, co do wartości tej kwoty. Nie ma negatywnych emocji między nami, po prostu nie chcemy zgodzić się na tak wysoką kwotę - powiedział Jędrzej Rybak.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.