Udane zakończenie roku. Dziesiąte zwycięstwo Miedziowych

PP/mat.prasowe | Utworzono: 2022-12-21 22:00
Udane zakończenie roku. Dziesiąte zwycięstwo Miedziowych - fot. zaglebie.lubin.pl

Mecz dość niespodziewanie rozpoczął się od prowadzenia Startu 2:0. Mistrzynie Polski oddawały niecelne rzuty lub traciły piłkę, a pierwszego gola zdobyły dopiero w 4. minucie. Gdy już jednak się wstrzeliły, poszły za ciosem i rzuciły sześć kolejnych bramek. Gospodynie były nieskuteczne w ataku, nie wykorzystywały także rzutów karnych. Podopieczne Bożeny Karkut każdy drobny błąd miejscowych zamieniały na bramkę, zazwyczaj po szybkich kontratakach. Niemoc EKS w końcu przełamała Marta Gęga w 15. minucie spotkania. Elblążanki poprawiły celowniki i odrobiły część strat. W 23. minucie kontratak wykończyła Weronika Weber i jak się później okazało było to ostatnie trafienie miejscowych w tej części meczu. Zawodniczki Zagłębia grały twardo w obronie, z czym nie mogły sobie poradzić rywalki. Elblążanki znów były nieskuteczne w ataku, a Miedziowe rzuciły sześć goli z rzędu i na przerwę zeszły prowadząc 16:7.

Po zmianie stron nadal na parkiecie dominowały przyjezdne. Miejscowe szczypiornistki były bezradne w ataku, co próbował zmienić trener Roman Mont proszą o przerwy w 33., a potem w 37. minucie. Szczypiornistki z Lubina co rusz przeprowadzały kontrataki i po kolejnej szybkiej akcji prowadziły już 24:7. Elblążanki swoją pierwszą bramkę w tej części meczu zdobyły dopiero w 42. minucie z rzutu karnego. Od tego czasu ich gra w ataku zdecydowanie się poprawiła. Gra była już zdecydowanie bardziej wyrównana. Gospodyniom udało się zniwelować część strat, jednak rywalki nadal regularnie trafiały do siatki. W szeregach Miedziowych na wyróżnienie zasłużyła m.in. Barbara Zima, która w całym spotkaniu obroniła cztery na pięć rzutów karnych. Mecz zakończył się pewną wygraną Zagłębia 33:19.

EKS Start Elbląg – MKS Zagłębie Lubin 19:33 (7:16)

Start: Hypka, Ciąćka – Knezević 4, Szczepanik 4, Gęga 3, Głębocka 3, Kostuch 2, Wołoszyk 1, Owczarek 1, Weber 1, Costa, Stapurewicz, Tarczyluk, Stefańska, Kopańska.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Zima – Galińska 5, Kochaniak-Sala 5, Górna 5, Łabuda 5, Michalak 5, Bujnochova 3, Matieli 2, Pankowska 2, Sustkova 1, Kocińska, Drabik, Milojević.

MVP meczu: Barbara Zima (Zagłębie).