Szczypiorniści Chrobrego awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-01-13 19:53 | Zmodyfikowano: 2023-01-13 19:59
Szczypiorniści Chrobrego awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski - fot. Pixabay (zdjęcie ilustracyjne)

Głogowianie mocno weszli w mecz i od pierwszych minut dominowali na parkiecie. Gościom przez pierwsze 7. minut udawało się dotrzymywać kroku gospodarzom, ale nie trwało to długo. Dzięki bardzo dobrej grze w obronie Chrobry powiększał swoją przewagę i na przerwę gospodarze schodzili do szatni prowadząc 6. bramkami (18:12).

Druga połowa meczu to jeszcze bardziej konsekwentna gra Chrobrego, który nie dał Piotrkowianinowi najmniejszej nadziei na odrobienie strat. Gospodarze do samego końca trzymali poziom i gościom było niezwykle trudno przebić się przez głogowską obronę. Mecz zakończył się wynikiem 33:21 i to Chrobry Głogów zagra kolejny mecz PGNiG Pucharu Polski 27 stycznia o godz. 17.00 z Sandra Spa Pogoń Szczecin.

KS SPR Chrobry Głogów – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 33:21 (18:12)

Chrobry: Stachera - Zdobylak 2, Warmijak, Klinger 5, Kosznik 4, Orpik 4, Jamioł 3, Dadej 1, Matuszak 3, Otrezov 3, Styrcz 4, Wiatrzyk 1, Paterek 3

Piotrkowianin: Chmurski, Kot– Doniecki 2, Szopa 1, Pstrąg 4, Swat 4, Filipowicz 2, Pożarek, Mosiołek 2, Grzesik, Kowalski 5, Krajewski 1, Pacześny