95 cudzoziemców zatrudnionych niezgodnie z przepisami

WK, PAP | Utworzono: 2023-01-23 14:28
95 cudzoziemców zatrudnionych niezgodnie z przepisami - fot. archiwum Radio Wrocław
fot. archiwum Radio Wrocław

Jak poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej mjr Joanna Konieczniak, firma zajmująca się pośrednictwem pracy mająca swoją siedzibę w Warszawie zatrudniła w zakładach produkcyjnych na terenie powiatu jaworskiego 95 cudzoziemców. Byli to m.in. obywatele Białorusi, Gruzji, Kolumbii, Kuby, Meksyku, Ukrainy i Wenezueli.

- Podczas kontroli funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Jeleniej Górze ujawnili, że praca cudzoziemcom powierzona została przez pracodawcę wbrew obowiązującym przepisom. Cudzoziemcy nie posiadali dokumentów uprawniających ich do podjęcia zatrudnienia, takich jak oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy, czy też zezwolenia na pracę. Pracodawca nie zadbał również o sporządzenie z pracownikami umów o pracę – przekazała rzeczniczka.

Podkreśliła, że wobec właścicielki firmy zatrudniającej cudzoziemców z naruszeniem prawa, funkcjonariusze SG wystąpili do sądu z wnioskiem o jej ukaranie.

- Sąd Rejonowy w Jaworze przychylił się do tego wniosku i za popełnione wykroczenia nałożył na nieuczciwego pracodawcę karę grzywny – dodała mjr Konieczniak.

Element Serwisów Informacyjnych PAP
Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.