Szczecin zdobyty

BT, mat. prasowe | Utworzono: 2023-02-19 20:36
Szczecin zdobyty - fot. mat. prasowe PGNiG Superliga

Pogoń mocną walkę o jakże ważne punkty rozpoczęła od pierwszego gwizdka. Gospodarze szybko wypracowali sobie wynik 3:1 (w 6. minucie) i mogło się wydawać, że powalczą o niespodziankę. Wskazywały na to także kolejne minuty spotkania. Bramkę portowców zamurował Viunyk (31% skuteczności w meczu) i Chrobremu ciężko było umieścić piłkę w bramce Pogoni. Gospodarze trzymali 1-2 bramkową przewagę do 24. minuty, kiedy to dla Chrobrego rzucił Dadej i głogowianie objęli pierwsze prowadzenie w meczu.

Po przerwie z każdą minutą przewagę budował Chrobry. Świetnie wyglądała nasza gra w ataku. Graliśmy pomysłowo, efektownie i co najważniejsze efektywnie. Klasą sam dla siebie był Stachera, który co rusz odbijał rzuty z gry i rzuty karne (41% skuteczności w meczu), a nawet rzucił bramkę. Chrobry wypracowanej przewagi nie oddał do końca meczu, choć w kilku ostatnich minutach meczu portowcy doszli już do 3. bramek straty.

Sandra SPA Pogoń Szczecin – Chrobry Głogów 25:30 (13:14)

Sandra: Viunyk - Krok 1, Wrzesiński 5, Kapela, Zalevskyi 1,Krupa 3, Wiśniewski, Starcevic, Cherkashchenko 6, Jagodziński, Krysiak 5, Nowak, Polok 4

Chrobry: Stachera 1 – Grabowski 7, Zdobylak 1, Klinger, Kosznik 2, Tilte 2, Orpik 2, Dadej 1, Matuszak 3, Otrezov, Paterek 8, Skiba 3