W szpitalu im. T.Marciniaka otwarto Oddział Anestezjologii i Intesywnej Terapii Dziecięcej

Martyna Czerwińska, AO | Utworzono: 2023-02-28 17:03 | Zmodyfikowano: 2023-02-28 17:25
W szpitalu im. T.Marciniaka otwarto Oddział Anestezjologii i Intesywnej Terapii Dziecięcej - fot. Martyna Czerwińska
fot. Martyna Czerwińska

Wiele lat starań nie poszło na marne - dziś uroczyście otwarto Oddział Anestezjologii i Intesywnej Terapii Dziecięcej przy szpitalu na Fieldorfa we Wrocławiu. Będą tam trafiać najtrudniejsze przypadki z całego regionu. Na przykład dzieci po poważnych wypadkach, które walczą o życie. To będzie trzeci taki oddział we Wrocławiu. Pozostałe działają w szpitalach na Borowskiej i Koszarowej.

- Bardzo nam zależało, aby takie miejsce powstało też u nas, tuż przy chirurgii dziecięcej - mówi dyrektor placówki Katarzyna Kapuścińska:

Za 3,5 mln zł od Urzędu Marszałkowskiego udało się wyposażyć salę z 4 łóżkami i skomplikowaną aparaturą.

- Oddział jest też przystosowany do potrzeb rodziców, którzy w krytycznych sytuacjach chcą być przy swoich pociechach - mówi ordynator Jarosław Majda:

Największym wyzwaniem okazało się znalezienie zespołu lekarzy, który poprowadzi oddział. Anestezjologia to bardzo rzadka specjalizacja, szczególnie ukierunkowana na dzieci. Tym, którzy podjęli się tego zadania dziękował marszałek województwa Cezary Przybylski:

Na oddziale będzie pracować 14 lekarzy. Urząd Marszałkowski przekazał na jego uruchomienie 3,5 mln złotych. Remont trwał pół roku, kolejny miesiąc wyposażanie.

POSŁUCHAJ:


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.