Zintegrowane Centrum Pediatryczne coraz bliżej

Elżbieta Osowicz, WK | Utworzono: 2024-02-20 06:43 | Zmodyfikowano: 2024-02-20 06:44
Zintegrowane Centrum Pediatryczne coraz bliżej - fot. wizualizacje USK we Wrocławiu
fot. wizualizacje USK we Wrocławiu

To, jak mówi dyrektor USK Marcin Drozd oznacza, że wkrótce będzie można ogłaszać pierwsze przetargi:

- Pierwszym ważnym krokiem było wyłonienie inżyniera kontraktu, który pomoże nam przygotować wszystkie dokumenty niezbędne do tego, żeby rozpocząć procedurę przetargową w modelu: zaprojektuj i wybuduj.

Zintegrowane Centrum Pediatryczne będzie mieścić się w nowym pięciokondygnacyjnym budynku o powierzchni prawie 17 tysięcy metrów kwadratowych. Budynek ma powstać w kampusie przy Borowskiej. Szpital pozyskał na budowę 200 milionów złotych z Funduszu Medycznego.

Druga ważna inwestycja to budowa ośrodka hematoonkologii. Dyrekcja Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu ma nadzieję, że mimo zmiany władzy, budowa nowego ośrodka hematoonkologii przy ulicy Borowskiej nie jest zagrożona. Jak wyjaśnia Marcin Drozd, przygotowany przez szpital program inwestycyjny jest obecnie opiniowany w Ministerstwie Zdrowia:

- Liczymy na to, że około maja lub czerwca ten proces się skończy i będziemy mogli podpisać umowę. Zdajemy sobie sprawę z tego, że po wymianie władzy pewne procesy mogą przebiegać wolniej, więc spodziewamy się opóźnień, ale liczymy, że ich nie będzie, bo chcielibyśmy jak najszybciej taką inwestycję rozpocząć.

Projekt został wysoko oceniony w konkursie Funduszu Medycznego, z którego ma być finansowana ta inwestycja. Szpital liczy na dotację w wysokości 180 milionów złotych. Budowa nowego ośrodka pozwoli na konsolidację świadczeń onkologicznych, które obecnie realizowane są w trzech różnych lokalizacjach.

Według projektu 4-kondygnacyjny budynek ma powstać pomiędzy budynkiem głównym USK a Kliniką Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Do obiektu o łącznej powierzchni użytkowej ponad 13 tys. m2 zaplanowano przeniesienie oddziałów z dotychczasowych lokalizacji: Oddz. Kliniczny Hematologii (z ośrodkiem badań klinicznych), Oddz. Kliniczny Transplantacji Szpiku (z Pracownią Aferez), Oddz. Kliniczny Hematologiczny Pobytu Dziennego, Oddz. Onkologii Klinicznej (stacjonarny) z Dziennym Oddziałem Onkologii oraz pozostałe jednostki – pracownie, laboratoria, poradnie oraz bank tkanek i komórek krwiotwórczych.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.