Studenci Politechniki Wrocławskiej będą się uczyć... w wyjątkowym szpitalu

Jakub Dworzecki, JD | Utworzono: 2023-03-04 09:10 | Zmodyfikowano: 2023-03-04 09:17
Studenci Politechniki Wrocławskiej będą się uczyć... w wyjątkowym szpitalu - fot. materiały prasowe / Politechnika Wrocławska
fot. materiały prasowe / Politechnika Wrocławska

Kupiony w 2015 roku od Uniwersytetu Medycznego dawny szpital odzyskał już dawny blask.

- To była miłość od pierwszego wejrzenia - wspomina prof. Tadeusz Więckowski, były rektor uczelni, który 7 lat temu finalizował transakcję:

Decyzję kupna chwalił też jego następca - prof. Cezary Madryas, rektor Politechniki w latach 2016-2020:

Kompleks składa się z dwóch budynków i łącznika, a swoją kopułą nawiązuje do projektu Hali Stulecia. Szpital, przy ówczesnej Schulgasse, był jedną z pierwszych realizacji Maxa Berga we Wrocławiu.

- Lekarskie CV” tego miejsca jednak wciąż z nami pozostanie, bo od października część tego kompleksu będzie należeć do Wydziału Medycznego - mówi rektor Politechniki Wrocławskiej, Arkadiusz Wójs:

- To jeden z najpiękniejszych budynków w mieście - chwalił wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski:

Remont konstrukcji objął w sumie trzech politechnicznych rektorów. Od teraz w większym budynku i łączniku, które w nomenklaturze PWr noszą nazwę C-19 i C-21, swoją siedzibę ma już Wydział Matematyki. Do dyspozycji naukowcy i studenci otrzymali ok. 120 pomieszczeń dydaktycznych i biurowych, a całkowity koszt modernizacji kompleksu wraz z wyposażeniem obiektu wyniósł blisko 50 mln zł.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.