Literatura #9/2023: Michał Witkowski, Jerzy Franczak, Jaroslav Rudiš

Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski | Utworzono: 2023-03-08 10:00 | Zmodyfikowano: 2023-03-08 10:00
Literatura #9/2023: Michał Witkowski, Jerzy Franczak, Jaroslav Rudiš  - Literatura #9
Literatura #9

W audycji książkowej RWK gościli:

Michał Witkowski – pisarz, felietonista, laureat Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej Gdynia. Jego książki przetłumaczono na 30 języków. Po pięcioletniej przerwie nasz gość, autor m.in. kultowego „Lubiewa” powrócił nową powieścią zatytułowaną „Tango(Znak). „Marek Krajewski powiedział mi kiedyś, że gdybym ja, z moim okiem do szczegółu i znajomością realiów, napisał kiedyś kryminał retro, którego akcja działaby się przed wojną w środowisku homoseksualistów, to mogłoby być coś (...)”. I o to coś, o „Tango” - literacką jazdę bez trzymanki po najmroczniejszych zaułkach prowincjonalnego miasteczka i ludzkiej natury - pytaliśmy wrocławskiego autora.  

UWAGA! Materiał zawiera treści wulgarne

 

PODCAST


Jerzy Franczak – Ktoś robi zakupy, ktoś zastanawia się, po co w ogóle ludzie żyją, ktoś kłóci się z dzieckiem, ktoś przegląda Tindera (w celach naukowych rzecz jasna). „Osiem" Jerzego Franczaka (Warstwy) to zbiór opowiadań, który możemy czytać także jako powieść. I jako kalejdoskop scen z samotności, niespełnionych nadziei i rutyny, to bolesny i fascynujący portret życia tak zwanych „dorosłych ludzi". Autor, to pisarz, eseista, profesor na Wydziale Polonistyki UJ, autor rozpraw o nowoczesnej literaturze i filozofii, książek eseistycznych, zbiorów opowiadań oraz powieści.

 

PODCAST


Jaroslav Rudiš, Katarzyna Dudzic-Grabińska – autorem przyjechał na krótką (2 tygodniową) rezydencję do Wrocławia. Czeski pisarz to laureat licznych nagród literackich,, z wykształcenia germanista i historyk. Debiutował w 2002 roku powieścią „Niebo pod Berlinem”. Podczas wizyty towarzyszyła mu tłumaczka jego książek oraz wydawca Tomasz Zaród.

 

PODCAST

Do usłyszenia i zobaczenia w DAB+, aplikacjach mobilnych i na www.radiowroclawkultura.pl

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.