Literatura #23/2026: Filip Zawada, Jacek Myszkowski, Małgorzata Starosta - Radio Wrocław

Literatura #23/2026: Filip Zawada, Jacek Myszkowski, Małgorzata Starosta

Michał Kwiatkowski
Michał Kwiatkowski, Jacek Antczak, Michał Kwiatkowski
| Wczoraj, 21:00
 Literatura #23/2026: Filip Zawada, Jacek Myszkowski, Małgorzata Starosta - fot. RWK
fot. RWK

W audycji książkowej RWK gościli:

Filip Zawada – Laureat Emocji 2025! W tym roku uhonorowaliśmy Autora za powieść „Gdyby nie czerń”, inteligentną, przewrotną sagę rodziny Mrazów, osadzoną w bogatej symbolice i emocjonalnym niedopowiedzeniu, opowiedzianą z nietypowej perspektywy, w której okładkowy ptasi narrator widzi to, czego nie dostrzegają ludzie - dosłownie jak i metaforycznie.


Jacek Myszkowski – Książki z Wrocławiem w tle to akcja i cykl spotkań autorskich zapoczątkowanych w 2022 r. przez naszego gościa oraz CAL na Maślicach i filię nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej we Wrocławiu. Na okoliczność 50 spotkania autorskiego rozmawialiśmy o całej inicjatywie, jej historii, wrocławskich pisarzach, spacerach i wielu anegdotach z nią związanych.


Małgorzata Starosta – Zabójstwo właścicielki znanej agencji reklamowej Lumea niespodziewanie przywraca pamięć o sprawie, która od dwudziestu lat pozostaje nierozwiązana. Sara Mikos, policjantka z wydziału kryminalnego, doskonale pamięta tamtą noc… „Błyski” – tak zatytułowana jest 31. już książka wrocławskiej autorki i redaktorki. Za to pierwsza, która ukazuje się w nowym, autorskim wydawnictwie Meander. Z Gosią rozmawialiśmy nie tylko o tej pierwszej części mrocznej trylogii kryminalnej. 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.