SQN Originals: Alex Ferguson. Autobiografia

Michał Kazulo | Utworzono: 2023-03-20 12:34 | Zmodyfikowano: 2023-03-20 12:37
SQN Originals: Alex Ferguson. Autobiografia  - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

Ten dodatkowy materiał prezentuje świeże spojrzenie na ostatnie lata Fergusona w roli menedżera United. Zarówno psychologia zarządzania, jak i szczegóły taktyki piłkarskiej na najwyższym poziomie to złożone zagadnienia, ale nikt nie wyjaśnił ich w bardziej interesujący i przystępny sposób niż sir Alex. Jego autobiografia jest odkrywcza, nieskończenie zabawna, a przede wszystkim inspirująca.

Kiedy w 1986 roku zastąpił na ławce trenerskiej Manchesteru United zwolnionego Rona Atkinsona, nikt nie przypuszczał, że stanie się szkoleniowcem wszechczasów na Wyspach Brytyjskich. Brukowce nie wróżyły mu wielkiej kariery, a jego rodak Alan Hansen stwierdził: „Z dzieciakami w składzie niczego nie da się wygrać”. Alex Ferguson nigdy nie zapomniał ani tych słów, ani nagonki ze strony prasy. Wszystkim krytykom odpowiedział w najlepszy możliwy sposób – uczynił z Manchesteru United potęgę zarówno w Premier League, jak i na świecie. Podczas niemal 27 lat jego panowania na Old Trafford Czerwone Diabły prześcignęły Liverpool w liczbie tytułów mistrzowskich w Anglii, a pod wodzą Szkota ekipa United zdobyła łącznie 38 trofeów. Niebywałe sukcesy zapewniły sir Alexowi zaszczytne miejsce w historii futbolu.

Jaki prezent pożegnalny otrzymał od piłkarzy Czerwonych Diabłów w maju 2013 roku? Kiedy Sven-Göran Eriksson miał go zastąpić na stanowisku trenera Manchesteru United? Kto według niego jest lepszym piłkarzem: Lionel Messi czy Cristiano Ronaldo? Za co kochał Gianfranco Zolę i dlaczego uważał, że mecze piłkarskie zazwyczaj wygrywa się ośmioma zawodnikami?

Alex Ferguson pokonał wszelkie przeciwności losu, wychował słynne pokolenie '92, oszlifował wiele piłkarskich diamentów, uczynił z CR7 piłkarza światowego formatu i zbudował w szatni mentalność zwycięzców, dzięki czemu zyskał dozgonny szacunek wśród podopiecznych oraz milionów kibiców i stał się postacią pomnikową za życia.

Jego autobiografia to sentymentalny powrót do czasów świetności Manchesteru United i poradnik dla młodych trenerów. Sir Alex Ferguson to człowiek obdarzony niezrównaną inteligencją piłkarską, uszczypliwym poczuciem humoru i wiedzą, jak wydobyć z drugiej osoby to, co najlepsze.

Książka do zdobycia w audycjach 13 NUTA Radia Wrocław

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.