90 połączeń w tym 2 nowe - wrocławskie lotnisko poszerza ofertę

MC | Utworzono: 2023-03-21 17:53 | Zmodyfikowano: 2023-03-21 17:54
90 połączeń w tym 2 nowe - wrocławskie lotnisko poszerza ofertę - fot. fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. fot. archiwum radiowroclaw.pl

Prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś podkreślił, że zbliżający się sezon letni będzie pierwszym od wybuchu pandemii Covid-19, w którym całkowicie zniesiono restrykcje sanitarne. -Widać to również po rozbudowanej ofercie przewoźników, a także po liczbie pasażerów na naszym lotnisku. Już w zeszłym roku podróżni chętnie wybierali się na urlopy w maju. W tym roku liczymy na jeszcze większy ruch pasażerski wiosną i latem, powiedział Kuś.

W nowym, letnim rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska znalazło się łącznie 90 połączeń, w tym 56 oferowanych przez tanie linie lotnicze. Sześć połączeń oferują przewoźnicy sieciowi, a 29 to czartery. W nowej siatce połączeń znalazły się dwa nowe kierunki - do włoskiego Brindisi i do Sofii. Pierwszy samolot do Brindisi wyleci 28 marca, a połączenia będą realizowane we wtorki i w soboty. Do Sofii samoloty z Wrocławia będą latać w poniedziałki i w piątki, a pierwszy lot odbędzie się 27 marca.

Wraz z nowym rozkładem lotów do siatki połączeń powrócą kierunki na południe Europy. Z Wrocławia będą realizowane loty do Zadaru, Splitu, Dubrownika, Podgoricy, Aten, na Kretę, Korfu, Rodos, do Barcelony-Girony, na Majorkę, do Tirany, Burgas, Pizy czy Bari. Od 26 marca pasażerowie będą mogli ponownie podróżować do Brukseli oraz na lotnisko Olsztyn-Mazury.

-W nowym rozkładzie częstotliwość rejsów low cost zwiększyła się o 15 proc., co oznacza, że pasażerowie będą mogli jeszcze lepiej dostosować terminy wakacji oraz city i beach breaków do swoich planów – podkreśla wiceprezes Portu Lotniczego Wrocław Cezary Pacamaj.

W tym roku 30 proc. letniego rozkładu lotów przypada na loty czarterowe.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.