Rekordowy bilans wrocławskiego lotniska

Jakub Dworzecki, JD, inf. prasowa | Utworzono: 2024-01-05 09:09 | Zmodyfikowano: 2024-01-05 09:09
Rekordowy bilans wrocławskiego lotniska - fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe

– To był najlepszy rok w historii Portu Lotniczego Wrocław. Przez dwanaście kolejnych miesięcy biliśmy rekordy. Nie było miesiąca, w którym nie poprawiliśmy wyniku z 2019 roku. Dzięki dużemu zaangażowaniu pracowników portu poprawiliśmy dotychczasowy rekord o blisko 350 tys. To powód do dużej dumy, ale jednocześnie motywacja, żeby w 2024 roku przebić z nawiązką granicę 4 milionów obsłużonych podróżnych. – mówi Cezary Pacamaj, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Na wzrost liczby pasażerów wpływ miały także zwiększone częstotliwości połączeń w najbardziej rozchwytywanych kierunkach. W siatce połączeń pojawiły się nowe, atrakcyjne kierunki lotów jak marokański Agadir, hiszpańska Walencja czy bezpośrednie połączenie z Seulem, które od listopada jest wizytówką wrocławskiego lotniska.

W 2023 roku Port Lotniczy Wrocław obsługiwał regularnie połączenia łącznie 9 linii lotniczych oraz przewoźników czarterowych, a liczba podróżnych obsłużonych przez port w ramach lotów czarterowych wzrosła o blisko 24% w porównaniu z 2019 rokiem.

Bodźcem do bicia rekordów w kolejnych latach będzie planowana rozbudowa portu. Realizowana przy dofinansowaniu z funduszy UE rozbudowa pozwoli zwiększyć przepustowość portu. Cały czas trwają także prace nad rozwojem letniej siatki połączeń. W rozkładzie lotów na stałe zagoszczą nowe kierunki, takie jak Helsinki czy Marsylia oraz wracające do oferty Oslo i Kopenhaga.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.