Ostatni mecz sezonu zasadniczego siatkarek Volley Wrocław

Robert Skrzyński, inf. prasowa | Utworzono: 2023-03-30 08:30
Ostatni mecz sezonu zasadniczego siatkarek Volley Wrocław - fot. volleywroclaw.pl

Po ostatnim zwycięstwie nad Pałacem Bydgoszcz 3:0 siatkarki Volley Wrocław zmierzą się w ostatnim meczu sezonu zasadniczego z Azotami Tarnów.

Rywalki to beniaminek, który zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. I choć w ostatnim meczu tych drużyn na wyjeździe Volley bez trudu zwyciężył rywalki z Tarnowa w trzech setach, to nie należy lekceważyć gości także na własnym parkiecie. Orbita, w której przyjezdne często nie potrafią odnaleźć się w pierwszych minutach meczu, może okazać się ważnym sprzymierzeńcem zespołu Michala Maska.

Zakończenie rundy zasadniczej ze zwycięstwem pozwoliłoby utrzymać drużynie 7. miejsce w tabeli, a to z kolei oznaczałoby walkę w play-offie nie z liderem, a z wiceliderem.

Motywacja w tej części sezonu powinna być największa i wydaje mi się, że taka właśnie jest w naszej drużynie. Zdecydowanie lepiej wejść w fazę play-off z wygraną w kieszeni, bo to z pewnością nakręci i upewni nas w tym, że wygrywać też potrafimy. Może nasze miejsce w tabeli nie będzie mogło się jakoś diametralnie zmienić, ale naszym celem jest siódemka i zrobimy jako drużyna wszystko, żeby tak też się stało – mówi przyjmująca Volley Wrocław, Barbara Cembrzyńska.