Policjanci podsumowują świąteczny weekend

WK, PAP | Utworzono: 2023-04-11 11:36 | Zmodyfikowano: 2023-04-11 11:43
Policjanci podsumowują świąteczny weekend - fot. archiwum Radio Wrocław
fot. archiwum Radio Wrocław

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu i podległych komisariatów, w ubiegły, wydłużony weekend świąteczny zrealizowali 738 różnego rodzaju interwencji. Funkcjonariusze podejmowali czynności zarówno z własnej inicjatywy, jak i interweniowali w związku ze zgłoszeniami wpływającymi od mieszkańców miasta i powiatu wrocławskiego.

- Intensywna praca wrocławskich policjantów doprowadziła do wyeliminowywania z ruchu aż 21 kierujących, którzy postanowili prowadzić pojazdy w stanie nietrzeźwości – podała we wtorek wrocławska policja.

Jak podkreślono, jednemu z kierowców nie przeszkadzał nawet fakt prowadzenia pojazdu i w trakcie tej czynności pił piwo.

- Sytuacja ta nie umknęła uwadze policjantów wrocławskiego Grabiszyna, którzy natychmiast zareagowali w tej sprawie. Jak się okazało wynik badania wskazał na ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu, właśnie u tego kierowcy – dodano.

Podczas świątecznego weekendu na terenie powiatu wrocławskiego miały miejsce dwa wypadki, w których zginęły dwie osoby, w tym jeden pieszy. Oba zdarzenia miały miejsce na drodze krajowej nr 94.
Funkcjonariusze zatrzymali także 15 poszukiwanych osób oraz 74 sprawców czynów zabronionych, którzy wpadli na gorącym uczynku lub po pościgu.

Z kolei wałbrzyscy funkcjonariusze w miniony weekend oraz podczas „Trzeźwego poranka” zatrzymali w naszym regionie łącznie pięciu kierujących, którzy znajdowali się pod wpływem alkoholu. Niechlubny rekordzista – poruszający się rowerem 22-latek - miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Element Serwisów Informacyjnych PAP

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.