Szczypiornistki Zagłębia wciąż niepokonane w Superlidze

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-05-05 21:30
Szczypiornistki Zagłębia wciąż niepokonane w Superlidze - fot. zaglebie.lubin.pl

Zagłębie w meczu z Jarosławiem musiało radzić sobie bez swojej rozgrywającej, Patrycji Matieli. Mistrzynie Polski prowadziły od początku spotkania nieznacznie, jednak JKS „trzymał” wynik. Kiedy tylko Miedziowe rzucały bramki, przyjezdne szybko odpowiadały. Lubinianki wygrywały, ale nie mogły sobie wypracować wyraźniejszej przewagi. JKS odrobił straty po kwadransie kiedy było 8:8, ale dwie kolejne bramki były autorstwa zawodniczek Zagłębia. Od wyniku 10:8 w grze Mistrzyń Polski coś się zacięło. Podopieczne Michała Kubisztala wykorzystały szanse i zdobyły cztery bramki z rzędu. Końcówka pierwszej połowy to już dominacja Miedziowych, które odrobiły straty z nawiązką. Do przerwy w hali RCS na tablicy widniał wynik 15:13.

Od początku drugiej połowy na parkiecie kibice widzieli podobny scenariusz, co w pierwszej części spotkania. Zagłębie prowadziło, ale maksymalnie dwubramkową różnicą. Dziesięć minut po zmianie stron Miedziowe zaczęły pokazywać swoją moc. Na pięć kolejnych bramek JKS odpowiedział tylko jedną i Mistrzynie Polski zaczęły wyraźniej prowadzić. Przyjezdne nie zamierzały się poddawać i wynik, pomimo coraz lepszej gry Zagłębia, wciąż był sprawą otwartą. Po stronie JKS-u kolejne bramki rzucała Małgorzata Trawczyńska, która brylowała w ekipie gości. Ambitna postawa zespoły z Jarosławia nie wystarczyła na rozpędzone Zagłębie. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej zanotowały kolejne ligowe zwycięstwo i wciąż Miedziowe są niepokonane w tym sezonie Superligi.

Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 32:27 (15:13)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Karolina Kochaniak-Sala 7, Daria Michalak i Emilia Galińska po 6, Adrianna Górna 5; dla JKS - Małgorzata Trawczyńska 10, Aleksandra Zimny 7, Katarzyna Kozimur i Wiktoria Gliwińska po 3.