Trzy punkty Chrobrego, Zagłębie przegrywa po raz piętnasty

Piotr Pietraszek, mat. prasowe Orlen Superligi | Utworzono: 2024-02-25 22:05 | Zmodyfikowano: 2024-02-25 22:05
Trzy punkty Chrobrego, Zagłębie przegrywa po raz piętnasty - fot. archiwum radiowroclaw.pl

Chrobry wygrał w Piotrkowie Trybunalskim, choć wygrana zespołowi trenera Nata wcale nie przyszła łatwo. Pierwsza część spotkania to minimalna, ale przewaga gospodarzy. Do przerwy Piotrkowianin prowadził różnicą 2 goli.

Już trzy minuty po zmianie stron Chrobry wygrywał 16:15. Przyjezdni zaczęli grać skuteczniej i w obronie i w ataku. Piotrkowianin nie potrafił zaś wrócić do poziomu z pierwszej połowy i seryjnie popełniał błędy. W 42. minucie było 22:17 dla Chrobrego, a na jedenaście minut przed końcem 26:20. Stało się jasne, że trzy punkty pojadą na Dolny Śląsk.

– Gratuluję drużynie za to, że zagraliśmy w drugiej połowie tak, jak tego od niej zawsze oczekuję. Bardzo dobrze i w obronie i w ataku. Grając tak będziemy punktować i z takim też nastawieniem czekamy na kolejne pojedynki – powiedział Witalij Nat, trener Chrobrego.

Bez punktów z Puław wracają szczypiorniści z Lubina, którzy byli dużo gorsi od miejscowych Azotów. Zagłębie od początku miało problemy ze sforsowaniem defensywy gospodarzy, a swoją pierwszą bramkę zdobyło dopiero w 8. minucie za sprawą Michała Stankiewicza. Miedziowi poszli jednak za ciosem i po początkowej dominacji Azotów doprowadzili do wyniku 5:5. Był to jednak ostatni remis w tym spotkaniu.

Po zmianie stron, gospodarze szybko powiększyli przewagę i na 10 minut przed końcem trener Azotów mógł, bez większego strachu o wynik końcowy, wpuścić na parkiet juniorów.

- Przestrzeliliśmy za dużo sytuacji. Za dużo podejmowaliśmy rzutów, które były - lekko mówiąc - nieodpowiedzialne. To powodowało, że drużyna z Puław nas albo kontrowała albo rzucała do pustej bramki, ponieważ część meczu rozgrywaliśmy 7 na 6. Można zauważyć po końcowym wyniku, że to też nie zdało egzaminu - ocenił bramkarz Zagłębia, Marcin Schodowski.