Trzy punkty Chrobrego, Zagłębie przegrywa po raz piętnasty

Piotr Pietraszek, mat. prasowe Orlen Superligi | Utworzono: 2024-02-25 22:05 | Zmodyfikowano: 2024-02-25 22:05
Trzy punkty Chrobrego, Zagłębie przegrywa po raz piętnasty - fot. archiwum radiowroclaw.pl
fot. archiwum radiowroclaw.pl

Chrobry wygrał w Piotrkowie Trybunalskim, choć wygrana zespołowi trenera Nata wcale nie przyszła łatwo. Pierwsza część spotkania to minimalna, ale przewaga gospodarzy. Do przerwy Piotrkowianin prowadził różnicą 2 goli. 

Już trzy minuty po zmianie stron Chrobry wygrywał 16:15. Przyjezdni zaczęli grać skuteczniej i w obronie i w ataku. Piotrkowianin nie potrafił zaś wrócić do poziomu z pierwszej połowy i seryjnie popełniał błędy. W 42. minucie było 22:17 dla Chrobrego, a na jedenaście minut przed końcem 26:20. Stało się jasne, że trzy punkty pojadą na Dolny Śląsk.

– Gratuluję drużynie za to, że zagraliśmy w drugiej połowie tak, jak tego od niej zawsze oczekuję. Bardzo dobrze i w obronie i w ataku. Grając tak będziemy punktować i z takim też nastawieniem czekamy na kolejne pojedynki – powiedział Witalij Nat, trener Chrobrego.

Bez punktów z Puław wracają szczypiorniści z Lubina, którzy byli dużo gorsi od miejscowych Azotów. Zagłębie od początku miało problemy ze sforsowaniem defensywy gospodarzy, a swoją pierwszą bramkę zdobyło dopiero w 8. minucie za sprawą Michała Stankiewicza. Miedziowi poszli jednak za ciosem i po początkowej dominacji Azotów doprowadzili do wyniku 5:5. Był to jednak ostatni remis w tym spotkaniu. 

Po zmianie stron, gospodarze szybko powiększyli przewagę i na 10 minut przed końcem trener Azotów mógł, bez większego strachu o wynik końcowy, wpuścić na parkiet juniorów. 

- Przestrzeliliśmy za dużo sytuacji. Za dużo podejmowaliśmy rzutów, które były - lekko mówiąc - nieodpowiedzialne. To powodowało, że drużyna z Puław nas albo kontrowała albo rzucała do pustej bramki, ponieważ część meczu rozgrywaliśmy 7 na 6. Można zauważyć po końcowym wyniku, że to też nie zdało egzaminu - ocenił bramkarz Zagłębia, Marcin Schodowski.

WYNIKI:

Piotrkowianin – Chrobry Głogów 26:31 (15:13)

Piotrkowianin: Kot, Chmurski – Wawrzyniak, Stolarski 1, Matyjasik 3, Wadowski 1, Swat 4, Żyszkiewicz 5, Runowski 1, Filipowicz, Surosz 4, Pożarek, Mosiołek, Grzesik 4, Kowalski 3, Makowiejew.

Chrobry: Stachera, Dereviankin – Grabowski 6, Strelnikov, Wrona 5, Kosnik 1, Orpik 1, Jamioł, Dadej 3, Matuszak 5, Styrcz 5, Hajnos 4, Skiba 1.

Azoty Puławy – Zagłębie Lubin 36:24 (17:12)

Azoty-Puławy: Zembrzycki, Borucki, Tsintsadze – Burzak 8, Adamski 7, Przybylski 6, Marciniak 4, Gogola 3, Ostroushko 3, Górski 2, Urbanek 1, Jaworski 1, Janikowski 1, Bereziński, Zarzycki, Fedeńczak.

Zagłębie Lubin: Procho 1, Schodowski – Bekisz 5, Krysiak 5, Stankiewicz 5, Kałużny 4, Hlushak 1, Iskra 1, Rutkowski 1, Gębaka 1, Drozdalski, Krupa, Michalak, Czuwara, Kozłowski, Pedryc.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.