Zagłębie umocniło się na pierwszym miejscu

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-03-29 20:09
Zagłębie umocniło się na pierwszym miejscu - fot. zaglebie.lubin.pl

Nie minęło pięć minut, a już o czas poprosił trener przyjezdnych Krzysztof Przybylski. Miedziowe po fenomenalnym otwarciu wygrywały już 4:0. Pierwszą bramkę dla koszalinianek zdobyła Adrianna Nowicka, ale to wciąż KGHM MKS Zagłębie dyktowało warunki gry, będąc stroną zdecydowanie lepszą. W bramce znakomicie spisywała się Barbara Zima, a w ofensywie prym wiódł duet skrzydłowych Michalak-Górna. Po dziesięciu minutach na tablicy wyników było 9:3, ale Miedziowe nie zamierzały zwalniać tempa. Dziesięć minut później było już 13:6 dla podopiecznych Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej, a do przerwy lubinianki wygrywały wyraźnie 18:11.

Niespełna cztery minuty zmianie stron przewaga KGHM MKS Zagłębia wynosiła już dziesięć bramek, a bramkę na 21:11 zdobyła Daria Przywara. Lubinianki cały czas prowadziły grę, będą drużyną zdecydowanie lepszą. Tym razem Miedziowe nie pozwoliły rywalkom złudzeń, jak miało to miejsce w ostatnim starciu obu drużyn w hali RCS. Przewaga liderek ORLEN Superligi przekroczyła jeszcze dziesięć trafień, w końcówce sztab szkoleniowy aktualnych mistrzyń Polski rotował składem, ale bezsprzeczna wygrana KGHM MKS Zagłębia Lubin stała się faktem.

KGHM MKS Zagłębie Lubin – Młyny Stoisław Koszalin 32:23 (18:11)

Najwięcej bramek: dla Zagłębia - Adrianna Górna 7, Daria Przywara 6, Daria Michalak 5, dla Młynów - Kristyna Kubisova 5, Anna Mączka, Hanna Rychalska i Karolina Szajek po 4.