Czas na przedostatnią kolejkę Superligi szczypiornistek

Wojciech Klich | Utworzono: 2023-05-10 08:43
Czas na przedostatnią kolejkę Superligi szczypiornistek - fot. kprkobierzyce.pl
fot. kprkobierzyce.pl

W tabeli Zagłębie pewnie prowadzi, ma w tym sezonie na koncie 26 zwycięstw i 78 punktów. Lubiniankom już nikt nie odbierze mistrzostwa, ale Miedziowe chcą zakończyć trwające rozgrywki bez porażki na koncie. Z kolei KPR gra jeszcze tylko o miejsce na podium. Na razie Kobierki są na trzeciej pozycji, ale wciąż mają szanse na zajęcie drugiego miejsca i zdobycie srebrnych medali.

Dziś obu dolnośląskim zespołom zależy więc na tym samym wyniku. Zagłębie mierzy się z zajmującym drugie miejsce MKS-em Lublin. Porażka wiceliderek sprawi, że KPR będzie miał jeszcze szanse na drugie miejsce. Jeśli jednak MKS wygra, to zarówno KPR straci te szanse, jak i lubinianki nie spełnią swojego celu, czyli wygrania wszystkich meczów w trwających rozgrywkach.

KPR będzie więc trzymał kciuki za swoje derbowe rywalki. Podopieczne Edyty Majdzińskiej muszą też jednak skupić się na swoim rywalu, czyli na JKS-ie Jarosław. To rywal niewygodny dla KPR-u, ostatni raz na wyjeździe z JKS-em dolnośląska drużyna wygrała w maju 2021 roku i to po rzutach karnych. Tylko wygrana pozwoli jeszcze KPR-owi marzyć o drugim miejscu w tabeli.

Początek meczu Zagłębia Lubin z MKS-em Lublin o 18:15. Z kolei starcie KPR-u Kobierzyce z JKS-em Jarosław rozpocznie się o 19:30.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.