Zagłębie Lubin wyraźnie lepsze od KPR-u w derbach regionu

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-04-30 21:10
Zagłębie Lubin wyraźnie lepsze od KPR-u w derbach regionu - fot. kprkobierzyce.pl

Wynik spotkania otworzyła Karolina Wicik i to ona w pierwszych minutach była motorem napędowym Kobierek. Na jej trzy trafienia bez większych problemów odpowiedziały jednak Miedziowe (3-3 w 4’). Walka była niezwykle wyrównana, a obie drużyny zachowywały czujność w najmniejszych elementach. Szybkie powroty do defensywy nie pozwalały rywalkom na wyprowadzanie kontrataków. Po kwadransie minimalnie bliżej zwycięstwa były Kobierzyczanki, które prowadziły 8-7 po bramce Zoricy Despodovskiej z linii siódmego metra.

Później na boisku zaczęły nieznacznie dominować przyjezdne, które potrafiły zapisać na swoim koncie dwa bądź trzy trafienia z rzędu i powoli budować przewagę. Szczególnie skuteczny w tej części meczu był duet Adrianna Górna – Emilia Galińska. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 13-16.

Po zmianie stron Zagłębie przyspieszyło grę, a dobre interwencje w bramce notowała Monika Maliczkiewicz (14-20 w 38’). Podopieczne Edyty Majdzińskiej miały problemy z budowaniem akcji ofensywnych, co skutecznie uniemożliwiała im aktywna obrona lubinianek.

Mistrzynie Polski zanotowały serię sześciu trafień z rzędu, przez co dystans dzielący oba zespoły wzrósł do dziewięciu bramek (18-27 w 50’). Ostatecznie KPR przegrał we własnej hali 21-32.

KPR Gminy Kobierzyce – MKS Zagłębie Lubin 21-32 (13-16)

KPR: Chojnacka, Kowalczyk – Olek, Kucharska 1, Tomczyk 2, Buklarewicz 2, Janas 1, Wiertelak 1, Kozioł 1, Ważna, Domagalska 1, Cygan 2, Despodovska 5, Wicik 4, Macedo 1

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Łabuda 2, Pankowska, Kocińska 1, Grzyb, Górna 5, Drabik, Galińska 7, Michalak 3, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 4, Matieli 4, Milojević 4