W Złotoryi głosują na projekty z budżetu obywatelskiego

Karolina Bieniek, JD | Utworzono: 2023-06-12 08:49 | Zmodyfikowano: 2023-06-12 08:52
W Złotoryi głosują na projekty z budżetu obywatelskiego - fot. archiwum RW
fot. archiwum RW

Do wyboru w tym roku m.in. jest zakup urządzeń sensorycznych do jednego z przedszkoli, budowa parkingu, czy też zainstalowanie wrzutni na książki przy miejskiej bibliotece. Jak podkreśla Piotr Maas, rzecznik prasowy magistratu -wśród projektów nie znajdziemy tak, jak dotychczas placów zabaw i siłowni pod chmurką. Złotoryjanie wykazali się kreatywnością:

- Poza takimi typowo infrastrukturalnymi propozycjami mamy takie dość nietypowe zadania, np. jedno z nich polega na zakupie fotobudki, czy też wrzutni, która umożliwi całodobowe oddawanie książek do biblioteki publicznej.

Jeden z projektów dotyczy utworzenia ścieżki edukacyjno-historycznej "Droga Biednego Grzesznika", która miałaby prowadzić z Rynku do wyeksponowanych fundamentów średniowiecznej szubienicy na Górce Mieszczańskiej. Jak tłumaczy przewodniczka, Sylwia Dudek-Kokot -to najstarsza i największa szubienica na Dolnym Śląsku:

- Powstała prawdopodobnie w wieku XV. Jest to na pewno największa szubienica na Dolnym Śląsku a może nawet w Polsce. Była dobrze widocznie z dróg prowadzących do Złotoryi. To miało świadczyć o tym, że miasto przestrzega prawa.

Droga Biednego Grzesznika byłaby pierwszą taką trasą edukacyjną w Polsce. Na ścieżce znalazłyby się ryciny i nieznane szerzej fakty dotyczące dawnego wymiaru sprawiedliwości, ale o tym czy powstanie zdecydują mieszkańcy Złotoryi. Głosowanie w ramach Złotoryjskiego Budżetu Obywatelskiego potrwa do wtorku 13 czerwca.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.