Tu powstaje jeden z pierwszych Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności

Karolina Bieniek, JD | Utworzono: 2023-07-30 11:47 | Zmodyfikowano: 2023-07-30 11:51
Tu powstaje jeden z pierwszych Dolnośląskich Rowerowych Parków Umiejętności - fot. ilustracyjna / Radio Wrocław
fot. ilustracyjna / Radio Wrocław

W parku powstaną dwie trasy rowerowe o długości 970 i 815 metrów o różnym poziomie trudności, z przeszkodami dostosowanymi do różnych grup wiekowych i umiejętności. Powstanie także pumptrack dla dzieci. Jak podkreśla radny powiatu lubińskiego, Kamil Polak-Salomon -będzie to raj dla rowerzystów. Inwestycja ma się zakończyć jeszcze w tym roku.

"Pomysł utworzenia tutaj tego parku, tych tras rowerowych powstał dlatego, że to jest świetne skomunikowanie poprzez trasy rowerowe. Mamy tu osiedle Ustronie, Wyżykowskiego, Polne, nawet z Przylesia można tu obwodnicą dojechać, więc na pewno będzie świetna zabawa" - mówi Radiu Wrocław  Kamil Polak-Salomon.

Rowerowe Parki Umiejętności mają być miejscami, które będą podnosić kwalifikacje i umiejętności rowerowe dzieci i dorosłych, a tym samym zwiększą bezpieczeństwo poruszania się na trasach rowerowych i single trackach w regionie. W zamyśle jest to, by prowadzić tam także szkolenia z techniki jazdy. O szczegółach marszałek województwa Cezary Przybylski:

"Te parki pomyślane są tak, żeby służyły praktycznie każdej grupie wiekowej. W tych parkach będzie można doskonalić swoje umiejętności po to, żeby czy to na drogach publicznych, leśnych duktach, czy single trackach móc bezpiecznie się poruszać."

Do programu zgłosiło się w tym roku 30 samorządów. Dofinansowanie Urzędu Marszałkowskiego otrzyma 17 z nich. Pierwsze umowy zostały podpisane z gminami Szczawno-Zdrój i Stoszowice, miastem Świdnica oraz powiatem lubińskim, który zamierza oddać swoje dwie trasy do użytku do końca roku. Na budowę Bike Parków Samorząd Województwa zamierza przeznaczać każdego roku 4,5 mln zł.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.