Kolarz z Dolnego Śląska wicemistrzem kraju w jeździe na czas

PP/PAP | Utworzono: 2023-06-23 08:00 | Zmodyfikowano: 2023-06-23 08:00
Kolarz z Dolnego Śląska wicemistrzem kraju w jeździe na czas - fot. Official fanpage of Maciej Bodnar Team TotalEnergies

Mistrzostwa Polski Polski w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas rozgrywano na 46-kilometrowej trasie, ze startem i metą w miejscowości Wydmusy koło Myszyńca. Broniący tytułu Bodnar (TotalEnergies) był jednym z faworytów, ale tym razem zawodnik z podwrocławskiej Chrząstawy musiał się zadowolić drugim miejscem. Po złoto sięgnął Michał Kwiatkowski (Ineos Granadiers), który wyprzedził Bodnara tylko o sekundę.

Trzecie miejsce, ze stratą 57 sekund, zajął ubiegłoroczny srebrny medalista Kamil Gradek, a czwarty był Filip Maciejuk (obaj Bahrain-Victorious), który stracił minutę i 31 sekund.

Kwiatkowski po raz trzeci wywalczył złoty medal w tej konkurencji. Poprzednio triumfował w 2014 i 2017 roku. To jego 30. zwycięstwo w zawodowej karierze, a pierwsze od 10 kwietnia 2022 roku, gdy wygrał najbardziej prestiżowy wyścig klasyczny w Holandii - Amstel Gold Race.

W jeździe indywidualnej na czas elity kobiet zwyciężyła Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM), która na dystansie 23 km wyprzedziła o 13 sekund Martę Lach (Ceratizit-WNT) oraz o 1.15 Martę Jaskulską (Liv Racing Teqfind).

Mistrzostwa Polski - już tradycyjnie - odbywają się na tydzień przed Tour de France. W najsłynniejszym kolarskim wyścigu świata - według nieoficjalnych jeszcze danych - oprócz Bodnara, Kwiatkowskiego i Gradka, ma pojechać także Rafała Majka.