Maciej Bodnar daleko na drugim etapie wyścigu Cztery Dni Dunkierki

BT, IAR | Utworzono: 2023-05-17 19:29
Maciej Bodnar daleko na drugim etapie wyścigu Cztery Dni Dunkierki - fot. Wikipedia/Maciej Bodnar/praca własna/CC BY-SA 4.0

Stanisław Aniołkowski z grupy Human Powered Health zajął 18. miejsce na drugim etapie odbywającego się we Francji kolarskiego wyścigu Cztery Dni Dunkierki. Trasa środowej rywalizacji liczyła niespełna 170 km i prowadziła z Compiegne do Laon. Zwyciężył reprezentant gospodarzy Romain Grégoire (Groupama - FDJ) przed Brytyjczykiem Ethanem Vernonem (Soudal - Quick Step) i swoim rodakiem Benoitem Cosnefroyem (AG2R Citroën Team). Pozostali Polacy daleko - 105. był Maciej Bodnar (TotalEnergies, +3:16), a na 118. pozycji uplasował się Alan Banaszek (Human Powered Health, +3:25).

Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Samuel Leroux (Van Rysel - Roubaix Lille Métropole). Francuz ma sekundę przewagi nad Holendrem Olavem Kooijem (Jumbo-Visma) i Grégoirem. Jedenaście sekund do lidera traci dwunasty Aniołkowski. 104. - Bodnar (+3:27), 116. - Banaszek (+3:36). Wyścig potrwa do 21 maja.