Jakie wybrać drzwi do łazienki?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-06-26 14:27
Jakie wybrać drzwi do łazienki? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Drzwi do łazienki, czyli bezpieczeństwo przede wszystkim

Drzwi wewnętrzne do pomieszczenia takiego jak łazienka powinny spełniać szereg norm, które pozwolą nam na komfortowe oraz bezpieczne korzystanie. Stolarkę drzwiową tego typu powinny cechować odpowiednie wymiary wynoszące 80 cm szerokości skrzydła oraz 200 cm wysokości. Konieczne są również otwory wentylacyjne w postaci estetycznego i minimalistycznego podcięcia lub standardowych tulei. Drzwi łazienkowe powinny bezwzględnie otwierać się na zewnątrz, co w przypadku zasłabnięcia osoby w łazience zdecydowanie ułatwia udzielenie poszkodowanemu pomocy. Warto również zadbać o standardowe kwestie, które są ważne podczas wyboru wszystkich innych drzwi, czyli sposób otwierania, który nie będzie kłopotliwy, solidny zamek, który zapewni nam odpowiednią dozę prywatności, a także wybór drzwi z ewentualnymi przeszkleniami.

Jeszcze do niedawna wybór drzwi z pełnym skrzydłem był regułą. Obecnie, w mieszkaniach, które są coraz ciaśniejsze i okno nie zawsze jest standardem warto wybrać opcję z matowym lub mlecznym przeszkleniem choćby niewielkich rozmiarów. Dzięki temu drzwi zyskają na lekkości, dodatkowo zapewniając nam dostęp do światła słonecznego. Takie rozwiązanie pozwoli nam również optycznie powiększyć przestrzeń niewielkich rozmiarów. W przypadku nowoczesnych, awangardowych wnętrz dobrą opcją są drzwi w całości wykonane z hartowanego szkła.


Jak dobrać drzwi do łazienki? Wybierz te w dobrym guście

Stylistyka drzwi łazienkowych nie może odbiegać od tej panującej we wnętrzu. Komfort użytkowania i trwałość to jedno, ale nie możemy pomijać względów estetycznych. Wybrany przez nas model powinien tworzyć także spójny koncept z pozostałymi drzwiami w naszym domu. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem będzie połączenie drzwi w ramach wybranej kolekcji lub wybór różnych modeli spośród wielu kolekcji pasujących do siebie stylem. Liczy się przecież spójny i zachwycający efekt końcowy, który możemy uzyskać na różne sposoby. Wybierać możemy spośród wielu modeli począwszy od tych pełnych, z przeszkleniem lub coraz popularniejszych drzwi przesuwnych. To ostanie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku łazienek połączonych z sypialnią lub dużych pokojów kąpielowych, w których potrzebne jest odgrodzenie niewielkiej części na toaletę. W wielu kolekcjach pojawiają się modele, które z jednej strony posiadają taflę szkła idealnie zlicowaną z powierzchnią skrzydła drzwiowego. Takie rozwiązanie to doskonała opcja do niewielkich łazienek, w których każdy centymetr wolnej przestrzeni jest na wagę złota.

A co z kolorem? W przypadku łazienki urządzonej w klasycznym lub skandynawskim stylu dobrym wyborem będą drzwi w odcieniach bieli lub w kolorze jasnego drewna. Jeśli marzy nam się odrobina awangardy możemy pokusić się o połącznie ciemnej ościeżnicy z jasnymi drzwiami. W przypadku nowoczesnych łazienek oraz tych inspirowanych stylem industrialnym czy loftowym strzałem w dziesiątkę okażą się drzwi pokryte ciemną okleiną wiernie imitującą naturalne dębowe usłojenie. Wielu dekoratorów wnętrz poleca drzwi w kolorze szarym lub antracytowym przecinane frezami o geometrycznych kształtach. Pamiętajmy o tym, by do drzwi łazienkowych wybrać dedykowaną im ościeżnicę, zalecaną przez producenta. To da nam gwarancję trwałości i bezproblemowego użytkowania przez długi czas.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.