Szady spędzi kolejny rok we Wrocławiu

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-07-14 07:35
Szady spędzi kolejny rok we Wrocławiu - fot. volleywroclaw.pl
fot. volleywroclaw.pl

Adrianna Szady trafiła do Wrocławia przed sezonem 2020/2021. Z 31-letnią zawodniczką na pokładzie #VolleyWrocław co roku kończył z medalem letnią ligę siatkówki PLS – PreZero Grand Prix, dwukrotnie ciesząc się ze zwycięstwa w całej rywalizacji. W ostatnich trzech latach wyniki naszego klubu stopniowo poprawiały się również w hali. Adrianna Szady była częścią 10. drużyny TAURON Ligi (2021), 9. (2022) i w kwietniu tego roku – 7. ekipy zestawienia.

W każdym z dotychczasowych trzech sezonów w #VolleyWrocław rozgrywająca była najczęściej zawodniczką rezerwową, w ostatnim pozostając zmienniczką Lucie Mühlsteinovej. W związku z tym Szady pojawiła się na boisku w 54 setach w 22 oficjalnych spotkaniach ligowych. Zdobyła w nich 13 punktów (6 atakiem, 6 blokiem i 1 zagrywką).

O czwartym sezonie w biało-zielonych barwach tak mówi sama zainteresowana:

- Co decyduje o tym, że po raz trzeci po sezonie decyduję się zostać we Wrocławiu na kolejny rok? Po pierwsze stabilność. Cała „ekipa z biura” co roku dokłada wszelkich starań, żebyśmy mogły wykonywać naszą siatkarską robotę bez stresu i obaw o płynność finansową. Po drugie – rozwój. Z każdego sezonu wynoszę cenne lekcje, które przydają się nie tylko w siatkówce, ale i w codziennym życiu. Oprócz wcześniej wymienionych, bardzo odpowiada mi atmosfera panująca wewnątrz klubu, jak i wewnątrz zespołu. Oczywiście po każdym sezonie zawsze przychodzą pewne refleksje. Jednak kolejny rok to już nowa historia w nowym zespole, w którym od początku buduje się boiskowe relacje i uczy się funkcjonować w danym systemie - mówi Adrianna Szady.

Szady to już czwarta zawodniczka, która kontynuuje grę w biało-zielonych barwach. W sezonie 2023/2024 w barwach #VolleyWrocław zagrają też: Julia Szczurowska, Julia Stancelewska i Joanna Chorąża. Nową twarzą w ekipie będzie za to Anna Pawłowska.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.