Obrączki ślubne. Na jaki kolor złota postawić?

Radio Wrocław | Utworzono: 2023-07-18 12:36 | Zmodyfikowano: 2023-07-18 12:37
Dodaj do Wykop.pl
Obrączki ślubne. Na jaki kolor złota postawić? - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Od czego zależy kolor złota obrączek ślubnych?

Dawniej obrączki najczęściej były proste w formie, gładkie i wykonane z żółtego złota. Obecnie wybór jest znacznie szerszy, a w kolekcjach ślubnych znajdziemy też m.in. złoto białe oraz różowe.

Kolor biżuterii zależy od stopu, z jakiego została ona wykonana – mówią jubilerzy z ACLARI Diamonds. – Ponieważ czyste złoto jest z natury dość miękkie, w jubilerstwie stosuje się stopy – wyjaśniają.Dodatek innych metali szlachetnych sprawia, że stop uzyskuje pożądaną trwałość, a także odpowiedni odcień oraz połysk.Z wyborem biżuterii wiąże się też kwestia numeru próby – dodają. – Ponieważ obrączki ślubne nosi się na co dzień, najlepiej wybrać te wykonane w próbie 585. Bez względu na kolor zawierają one zawsze 58,5% czystego złota oraz wyróżniają się bardzo dobrymi właściwościami.


Jak dobrać idealny kolor obrączek ślubnych?

Decydując się na konkretne obrączki, polecamy kierować się własnymi odczuciami zarówno jeśli chodzi o estetykę, jak i o wygodę. Często mężczyźni ostateczną decyzję w tej sprawie pozostawiają partnerce. Ponieważ obrączkę nosi się codziennie, idealnie, jeśli dobrze komponuje się ona kolorystycznie z posiadanymi już pierścionkami, kolczykami czy bransoletkami.


Jak wybrać obrączki ślubne?

Najlepiej zajrzeć do salonu jubilerskiego, przymierzyć na spokojnie kilka modeli i zobaczyć, jak różne rodzaje biżuterii wyglądają na ręce, bo to w praktyce jest najważniejsze – mówi Dominika, ekspert z ACLARI Diamonds. – Obrączki wykonane w próbie 585 są mocne i trwałe bez względu na odcień.

Wyboru ślubnej biżuterii nie warto odkładać na ostatnią chwilę. Pośpiech nie jest dobrym doradcą. Poniżej znajdziecie garść inspiracji, dzięki którym łatwiej będzie Wam podjąć decyzję.


Obrączki z żółtego złota, czyli ślubna klasyka

Biżuteria ślubna z żółtego złota doskonale pasuje osobom o ciepłym typie urody. To także świetna opcja dla kobiet, które w modzie stawiają na klasykę, a na co dzień najczęściej ubierają złotą biżuterię. Bardzo efektownie komponuje się z wieloma barwami z ciepłej palety kolorystycznej.


Obrączki z białego złota – biżuteria w nowoczesnej odsłonie

Gdy tylko w kolekcjach jubilerskich pojawiło się białe złoto, natychmiast skradło kobiece i męskie serca. A to dlatego, że białe obrączki są wizualnie lekkie, eleganckie, nowoczesne. Nie zwracają na siebie nadmiernej uwagi, przez co spodobają się m.in. parom otwartym na minimalizm. To także doskonała propozycja dla kobiet, które na co dzień sięgają po srebrną biżuterię.

Rozróżniamy dwa rodzaje białego złota: niklowe i palladowe – mówią jubilerzy z ACLARI Diamonds. – To pierwsze standardowo poddaje się rodowaniu, dzięki czemu biżuteria z niego wykonana zyskuje charakterystyczny połysk. Natomiast to drugie ma bardzo efektowny, lekko szarawy odcień oraz nie wymaga dodatkowego rodowania.


Obrączki ślubne z różowego złota – sprawdź, czy to coś dla Ciebie!

Różowe złoto przyciąga jedynym w swoim rodzaju kolorem. W zależności od stopu może mieć ono mniej lub bardziej czerwone zabarwienie. Pięknie pasuje kobietom o słowiańskiej urodzie. Spodoba się też tym, którzy od ślubnej biżuterii oczekują, że będzie ponadczasowa, a jednocześnie nieco mniej oczywista. Obrączki z różowego złota właśnie takie są. W biżuteryjnych kompozycjach świetnie wyglądają w towarzystwie srebra, złota białego, a także wszelkiej biżuterii artystycznej oraz z kolorowymi kamieniami.


Znajdźcie wymarzone obrączki w ACLARI Diamonds!

Złote obrączki ślubne: https://aclari.pl/obraczki od ACLARI Diamonds możecie obejrzeć, przymierzyć i zamówić w salonach stacjonarnych. Salony tej marki jubilerskiej znajdziecie m.in. w Sky Tower we Wrocławiu, warszawskiej Hali Koszyki, Gdyńskim Klifie, poznańskim Starym Browarze, a także w kilku innych polskich miastach.

Reklama