Kinga Stronias siatkarką #VolleyWrocław

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2023-07-28 08:37
Kinga Stronias siatkarką #VolleyWrocław  - fot. volleywroclaw.pl
fot. volleywroclaw.pl

Kinga Stronias pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego i właśnie tam stawiała swoje pierwsze siatkarskie kroki. Te najważniejsze postawiła jednak na Podkarpaciu – najpierw w Rzeszowie, a potem w Krośnie. Barw Developresu Rzeszów przyjmująca broniła zarówno w Młodej Lidze, której została najbardziej wartościową zawodniczką (2015/2016), jak również w Orlen Lidze, gdzie zadebiutowała w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Ponieważ jednak w rzeszowskiej drużynie Stronias nie zdołała wywalczyć miejsca w podstawowym składzie, zawodniczka podjęła decyzję o przenosinach do Krosna. Na pierwszoligowych parkietach miała szansę pokazać się już w pełnej krasie.

Po trzech sezonach na kolejne cztery lata dołączyła do drużyny z Opola. Najpierw wywalczyła z zespołem wicemistrzostwo 1. Ligi, następnie awans do TAURON Ligi i wreszcie w siatkarskiej elicie zajęła z UNI Opole dobre siódme, a w minionym sezonie – dziesiąte miejsce.

W sezonie 2022/2023 Kinga Stronias była podstawową przyjmującą swojej drużyny, dla której zdobyła 230 punktów – 201 atakiem, 18 blokiem i 11 zagrywką. Siatkarka zakończyła sezon z 38,56% pozytywnego przyjęcia oraz z jedną statuetką MVP, odebraną po spotkaniu 2. kolejki TAURON Ligi.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.